AK Parti'den, 15 Temmuz Mesajı

Son Güncelleme : 14 Temmuz 2021 19:07
AK Parti'den, 15 Temmuz Mesajı

AK Parti Giresun İl Başkanlığı, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

İl Başkanlığından yapılan açıklamada, 15 Temmuz günü aziz Türk Milleti; demokrasiye ve Türkiye'nin geleceğine sahip çıkarak devletini korumak için kanlarını ve canlarını ortaya koyduğu belirtildi.

Mesajda şu ifadeler kullanıldı: “Millet iradesinin vesayete, cesaretin ihanete karşı Demokrasi Zaferi… Ve zaferin sahibi bizatihi Türk Milleti… O gece bir cümle tarihin akışını değiştirdi. “Halkın gücünün üstünde bir güç ben tanımadım bugüne kadar hayatımda.” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hakikatin ifadesi sadece birkaç kelimeyle yürekleri harekete geçiren liderliği ve Milletimizin inancı o gecenin ruhunda bir oldu. Bağımsızlığımız ve gücümüz tüm dünyada bir kez daha yankılanırken yeni bir tarihin başlangıcında sabahın aydınlığına eriştik.

Bugün Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize kasteden terör örgütü FETÖ' nün iç ve dış destekçileri marifetiyle kalkıştığı hain darbe girişiminin beşinci yılındayız. Ülkemizi işgale kalkışan, geçmiş darbelerin karanlığında hezeyanlara gömülenler 15 Temmuz gecesi Milletimizin canına kastettiler. Fakat dünyada benzeri görülmemiş bir iradeyle Millet, Egemenliğine, Devletine ve Demokrasiyle seçilmiş hükümetine sahip çıktı. Milletin Devleti ağır bir imtihandan geçerken bu sefer birliğimiz güçlenerek büyüdü.

Yaşananlar bir kez daha gösterdi ki Türk Milletinin şartlar ne kadar çetin olursa olsun karşılaştığı her güçlükle baş edebilecek cesareti ve gücü vardır. Yitirdiğimiz 251 canımızın acısı yüreğimizde yaşıyor. Şehitlerimiz o gece doğrudan nişan alınarak, alınlarından kalplerinden vuruldular. Tanklar acımasızca üzerlerine sürüldü. 2193 kardeşimiz yaralandı. Milli iradenin tecelligâhı TBMM’ye bombalarla saldırıldı. Dünya medyasında “başarılı bir darbeye ihtiyaç var” manşetleri atılırken, Türk Milleti demokrasi ve bağımsızlığı adına, sokakların, caddelerin, meydanların şahitliğinde çıplak elleriyle sarıldığı bayrağından gücünü aldı.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır; o satıh bütün vatandır” şiarıyla hiçbir karşılık beklemeden kendi iradesiyle harekete geçti. Aradan geçen 5 yıl içinde bu ihanet çetesinin iç ve dış bağlantıları ortaya çıktıkça, Millet olarak 15 Temmuz'da nasıl bir "var oluş" mücadelesi verdiğimiz, ne kadar tehlikeli, girift ve acımasız bir terör meselesi ile karşı karşıya olduğumuz daha iyi anlaşılmaktadır. Sanal gündemlerin değil hakikatin çoğalması, yaşananların tekrar tekrar okunması, anlatılması bu mücadelede üzerimize düşen görevlerin başında geliyor. Terör dünyanın ortak meselesi.

Cumhurbaşkanımızın “Hepimiz güvende olana kadar hiçbirimizin güvende olamayacağı” ifadesinin gerçekliğiyle, nereden gelirse gelsin terörle tüm insanlığın topyekûn ortak mücadelesiyle, geleceğin sahibi çocuklar ve gençlerimiz için dünya güvenli olacaktır. Aliya İzzetbegoviç “Ne yaparsanız yapın soykırımı unutmayın. Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır...” der. Tıpkı soykırım gibi ihaneti de unutmamak gerek. Unutulan ihanet de tekrarlanır. 15 Temmuz ‘u asla unutmamak unutturmamak üzere… Gecenin karanlığını aydınlığa kavuşturmak, bağımsızlığımızı irademizi korumak yolunda azimle cesaretle “Türkiye Geçilmez” diye haykırarak adım atan Milletimizin her ferdine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kahraman Gazilerimizin her birine sağlıklı ve uzun ömürler diliyor, Vatan uğruna can veren tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

 

Kaynak : www.kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle