Alucra YİBO, Avrupa Standartlarında Eğitim Veriyor

30 Mart 2021 15:06
Alucra YİBO, Avrupa Standartlarında Eğitim Veriyor

Alucra ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Yatılı Ortaokulu Avrupa standartlarında eğitim verirken Ulusal ve Avrupa Kalite ödülleri almaya devam ediyor.

Okul Müdürü Zehra Yağmur Zorba'nın özverili girişimleriyle okul içinde yapılan tadilatlarla okul Avrupa Standartlarına uygun hale getirildi.
Cehresi tamamen değişimine uğrayan okulda en dikkat çekici noktalar Konferans Salonu’nda bulunan standart sandalyelerin yerine konulan sinema tip koltuklar, Teknoloji sınıfı ve Bilgi Sokağı oldu.


Bilgi sokağında güncellenen bilgilerin değişimi ile  öğrencilerin algı gelişimine destek olunuyor
Öğrencilerin sosyal faaliyetleri içinde alanlar oluşturulmuş.

Mehmet Akif Ersoy Yatılı Ortaokulu Öğretmeni Tuba Yelek'in öğrencileri için hazırladığı sosyal sorumluluk projeleri ile yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren diğer okul öğretmenlerin  projelerine iştirak eden Tuba Yelek ve öğrencileri  Ulusal ve Avrupa kalite ödülü almaya devam ediyor.

2018-2019 eğitim öğretim  yılında ilk defa ulusal ve ulusalarası proje yürüten bir portal olan eTwinning üzerinden "Tableti telefonu bırak, ipini kap hayata bağlan" projesinde  başarı göstermiş ve bu projede "Ulusal Kalite Ödülü ve Ulusal Kalite Etiketi ödülünü aldılar.
 Alucra ilçemizde bir ilk olan bu ödüller sonrasında başarı grafiği sürekli yükselen Mehmet Akif Ersoy Yatılı Ortaokul öğrencileri Sosyal Bilgiler öğretmeni Tuba Yelek'in Azerbeycan İngiltere gibi ülkelerle yürüttüğü ve kendisine ait projelerde Üç Ulusal bir Avrupa Kalite ödüllerinin yanı sıra" Cood Week" üzerinden uygulanan projeler ile Süper organizasyon gibi çeşitli sertifikalar almayı başardılar.

Haber: Yavuz Kayacık

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle