Belediyeden Bakım ve Yenileme

08 Ekim 2021 21:41
Belediyeden Bakım ve Yenileme

Yaptığı çalışmalarla birlikte Giresun’u her geçen gün daha da ileriye taşıyan Giresun Belediyesi, yeşil alanıyla, parkları ve bahçeleri ile farkındalık yaratıyor.

Bu kapsamda, Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni oluşturduğu şehrin yaşam alanlarında bakım ve yenileme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Ekipler tarafından, Boğacık Bölgesi Deniz Sitesi karşısında 5 dönümlük bir alana projelendirilen ve yürüyüş sahasının bulunduğu yeşil alanda toprak serme ve çevre düzenleme çalışması yürütülüyor.

Yine Çıtlakkale Mahallesi Valilik karşısında yer alan dolgu sahasına projelendirilen 3 metre genişliğinde ve 700 metre uzunluğundaki yürüyüş yoluna ise kiremit irmiği serilerek gerekli düzenlemeler yapılıyor. Vatandaşları spor yapmaya teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen yürüyüş parkuruna vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan açıklamada: “Yeşil alanlarda ekiplerimiz düzenli bakım programları ile yoğun bir şekilde çalışıyor. Sadece yeşil alan ortaya çıkarmak yeterli değil, yeşil alanların düzenli bakıma, sulanmaya, yabancı otla mücadeleye olan ihtiyacını da düzenli ve programlı bir çalışma ile gerçekleştirmek de büyük önem taşıyor.” denildi.

Diğer yandan ekipler tarafından budama çalışmaları da yapılıyor.

Kaynak : www.kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle