Çakırmelikoğlu, ‘Samsun-Sarp Demiryolu’ Israrını Tekrarladı

11 Ağustos 2021 17:06
Çakırmelikoğlu, ‘Samsun-Sarp Demiryolu’ Israrını Tekrarladı

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, demiryolu yatırımı bölge imalat sektörünün maliyetlerini düşüreceğini söyledi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Samsun-Sarp demiryolu projesinin bölge imalat sanayi altyapısının güçlendirilmesinde stratejik bir yatırım aracı olacağına dikkat çekti.

Orta ve Doğu Karadeniz vilayetlerinin ortak talebi haline dönüşen demiryolu konusunda gelişmeleri değerlendiren Başkan Çakırmelikoğlu;
“Samsun’dan Sarp’a kadar düşünülen ve devletimizin şuan planlama sürecinde olduğunu öğrendiğimiz, resmi yatırım programını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesini beklediğimiz demiryolu Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Rize ve Artvin illerinin kalkınmasına fayda sağlayacağı kadar AB ülkeleri ve Anadolu coğrafyasının Orta Asya ile jeostratejik bağını güçlendirecektir.

Ülkemizin en önemli stratejik yatırım planları içinde olacağı bilinen Samsun-Sarp demiryolu projesi, yük ve yolcu taşımacılığında deniz yolu, kara yolu ile önemli bir ivme yakalayacaktır. Makro hedeflerin yanında bölgemizin imalat altyapısı ve pazara ulaşımda yaşadığı maliyet artışlarında demiryolu iş dünyasının önünün açacaktır.

Bugün bölgemizin kalkına bilmesinde devletimizin demiryolu yatırımı yüksek önem içermektedir. Bu bakımdan 2021 yılı içinde proje çalışmalarının başlaması ve kısa zamanda yatırım kararına dönüşmesini arzulamaktayız.”

Kaynak : www.kerasushaber.net

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle