Bugün: 17.06.2019

“Verdiğimiz Tüm Sözleri Yerine Getirdik”

“Verdiğimiz Tüm Sözleri Yerine Getirdik”
Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar görevdeki 4 yılını değerlendirdi.09.04.2018 16:03
6 Nisan Cuma akşamı tüm sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan ‘Bulancak’ta Hizmet Dolu 4 Yıl’ adlı programda konuşan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, görevdeki 4 yılını değerlendirdi.

Belediye Meclis ve Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen programda, Bulancak Belediye TV’nin sorularını cevaplayan Belediye Başkanı Yakar, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Bulancak’ı çok seven ve ömrünü Bulancak’a adamış biri olarak çıktığımız bu yolda geriye dönüpte baktığımızda güzel işlere imza atmış olmanın huzur ve gururunu yaşıyorum. Belediye Başkanı olarak hizmet verdiğimiz dört yılımızı gözden geçirdiğimizde ise bu göreve gelirken verdiğimiz tüm sözleri fazlasıyla yerine getirdiğimizi görebiliyorum. Bulancak ve Bulancak halkı her şeyin en güzeline layıktır. Bizde bu anlayışla hizmet ediyor, Bulancak’a ve Bulancak halkımıza layık olmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız ilk günkü heyecanı ile görevimizin son gününe kadar devam edecektir. Bulancaklıların bize olan sevgi ve güvenini boşa çıkarmamış olduğumuzu düşünüyor, aynı şevk ve aşkla yola devam ediyoruz.

Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda Bulancak’ın büyük bir değişim ve yenilenme geçirdiğini görüyoruz. Bizler bu değişim ve yenilenmeyi yaşayanlar olarak belki çok farkında değiliz ama, son birkaç yıldır ilçeye gelmeyip son günlerde gelen gurbetçilerimiz bu değişimi çok daha fazla algılayabiliyorlar. Devam eden çalışmalarımızın çoğu bu yaz öncesi bitecektir. Özellikle sahil ve 15 Temmuz ve Millet Caddelerimizdeki düzenlemeler tamamlandığında değişimi çok daha fazla hissedecek ve göreceğiz. Çok daha güzel ve modern bir Bulancak’ın keyfini hep birlikte süreceğiz” diye konuştu.

Yapılan hizmet ve yatırımları da sırlayan Başkan Yakar, “Bildiğiniz gibi göreve ilk başladığımızda üretimi neredeyse sıfır olan bir Belediyeydik. İlk olarak Belediye şantiyesini canlandırarak üretimleri artırdık. Bulancak Beton A.Ş.’yi kurarak yatırımlarımızı katladık. Burada hemen altını çizmekte fayda var. Bulancak Beton A.Ş. yüzde yüz Belediyenin malıdır. Bizler bugün görevde olduğumuz için yönetiminde yer alıyoruz. Yarın biz gidince yeni gelenler aynı şekilde devam edeceklerdir. Beton A.Ş.nin bugünkü sermaye değeri 12 milyon TL’yi aşmıştır. Yine Beton A.Ş. sayesinde 100’e yakın istihdam sağladık. Bu bile tek başına çok büyük bir hizmettir. Artık kendi betonumuzu çok daha ucuza üretiyor, çok daha hızlı hizmet veriyoruz. Yakında ikinci santralimiz de devreye alarak hizmeti de ikiye katlayacağız.

Bulancak’ın içme suyu dahil, atık-su, yağmur suyu, doğalgaz, elektrik hatlarının yeraltına alınması gibi tüm altyapısını yeniledik. Bunların çoğunu Belediye imkanları ile yaptık. Tüm mahalle yollarımızda asfalt, beton kaplama işleri hızla tamamlanıyor ya da devam ediyor. Ana caddelerimizde özellikle Sahil Caddesi, 15 Temmuz ve Millet Caddeleri; asfalt, baskı beton ve baskı beton kaldırım, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları ile prestij caddelerine dönüşüyor ve Bulancak’taki değişimin aynası haline geliyorlar. Tamamlanan kısımlarda bunu görüyoruz. Tamamlandığında hem sahilde hem iç caddelerde Fatoğlu kavşağından, Sanayi kavşağına kadar bir ışık ve prestij koridoru haline gelerek, çok güzel ve modern bir şehirde yaşamanın hazzını bizlere tattıracaktır.

Daha birçok hizmete imza attık; Giresun’un ilk ve tek biyolojik arıtma tesisini, bir mega proje olarak hayata geçirdik. Artık derelerimize ve denizlerimize lağım değil temiz su bırakıyoruz. Çöp sorununu ilçemizin gündeminden çıkardık. Artık çöplerimiz Bulancak dışına düzenli atık depolama tesislerine gidiyor. İlçenin en önemli sorunlarından olan otopark sorununu çözdük, çözmeye devam ediyoruz. Sahilde devam eden otoparklar tamamlandığında otopark sorunu kalmayacak. Oto galerileri şehir dışına taşıyoruz. Pazarcılarımızın sorununu kalıcı olarak çözdük. Artık yağmurdan ve çamurdan etkilenmeden her türlü ihtiyaçları karşılanan modern bir Pazar yerimiz var.

En önemlisi ve aslında sözümüz olmayan fazladan bir hizmet olarak hayata geçirdiğimiz Bulancak’a yeni bir Yüksekokul kazandırma çabamız da sonuç buldu. Girişimlerimiz sonucu Giresun Üniversitesi tarafından ilçemize kurulan Endüstriyel Sanatlar Yüksekokulu Binasını hızla tamamlıyoruz. Okul tamamlandığında yaklaşık bin öğrenciyle eğitim öğretime başlayacak. Cenaze hizmetleri, sosyal belediyeciliğin gereği birçok hizmeti de yerine getiriyoruz. Tüm bunları görev bilinciyle ve aşkla yapıyor, bir “Allah razı olsun” duası beklentisiyle yapıyoruz. Allah bize nasip ederse çok daha fazlası için Bulancak’a hizmete devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Canlı olarak yayınlanan programda gelen izleyici sorularını da cevaplayan Başkan Yakar, tüm Belediye çalışanlarına ve Belediye Meclis üyelerine de teşekkür ederek. Tüm bu hizmetler uyumlu ve çalışkan bir ekip çalışması sonucudur. Tüm arkadaşlarıma teşekkür eder, Bulancak halkına selam ve saygılarımı sunarım” dedi.

Canlı yayın esnasında yaklaşık 5 bin kişi tarafından izlenen program toplamda şu ana kadar yaklaşık 10 bin kişi tarafından izlenirken, sosyal medya hesapları üzerinden program izlenmeye devam edilebiliyor.

Programı izlemek için: https://www.facebook.com/bulancakbelediyetv/

Etiketler: “Verdiğimiz Tüm Sözleri Yerine Getirdik”

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.