Bugün: 23.05.2019

Başkan Yakar: “Bulancak, Türkiye'ye Örnek Olacak”

Başkan Yakar: “Bulancak, Türkiye'ye Örnek Olacak”
Bulancak Belediyesi, Türkiye'de Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yeni yeni kullanmaya başladığı Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) Teknolojisi ile ilk defa beton serme çalışması yaptı.31.07.2017 15:13
Fen İşleri Müdürlüğü’nün Bulancak Belediyesi şantiye yolunda SSB Betonlama Teknolojisi ile ilk kez serdiği beton başarıya ulaştı. Türkiye'de Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yeni kullandığı SSB Betonlama Teknolojisi hakkında açıklama yapan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “Bugün itibariyle Türkiye'de yeni yeni yaygınlaşan SSB Beton Teknolojisini kendi ilçemizde uygulamanın gururunu yaşıyoruz. Tamamen kendi imkânlarımızla bugün ilk defa serdiğimiz SSB Betonlaması’nda kum, çakıl, beton tesisi, nakliye ve iş makinalarının tamamı Belediyemize aittir. Dışarıdan en ufak bir kaynak kullanmadan yaptığımız ye beton yol teknolojisi yüzde yüz Bulancak Belediyesi üretimidir.” Dedi.

YENİ TEKNOLOJİ İLE 1 SAAT İÇİNDE YOL ULAŞIMA AÇILIYOR

Başkan Yakar; “Sıcak asfalt serme işleminde olduğu gibi SSB beton teknolojisinde de beton serilen yollarımız bir saat içinde trafiğe açılmış olacak. Böylelikle uzun süreli yol kapatmalardan kurtularak daha hızlı iş yapmış olacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Recep Yakar; “Türkiye'de bir ilin parmaklarını dahi geçmeyecek kadar az belediye ve kurumlarda kullanılan SSB Beton Teknolojisi ile ülkemize de örnek olacağız. Özellikle sıcak asfalt bulmakta güçlük çekiyor ve bulduğumuz sıcak asfalt kaynağı da doğal olarak dışarıya gidiyor. Yine sıcak asfalt sıcak havalarda eriyerek hem doğaya zarar veriyor, hem çökme yapıyor. Bu yeni, konforlu ve milli bir teknoloji ile artık kaynaklarımızı dışarı aktarmadan kullanacağız.” dedi.


Etiketler: Başkan Yakar: “Bulancak - Türkiye'ye Örnek Olacak”

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.