Bugün: 27.09.2020

Başkan Yakar: “Bunlar hangi ülkede yaşadıklarını bilmiyorlar”

Başkan Yakar: “Bunlar hangi ülkede yaşadıklarını bilmiyorlar”
Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Diyanet İşleri başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini söylediği,.28.04.2020 16:26
...24 Nisan 2020 Cuma tarihli hutbesine karşı, sözde İnsan Hakları Derneği (İHD) ile sözde Ankara, İstanbul ve İzmir Barolarının kınama yayınlayarak dava açmalarına, son olarak da CHP sözcüsü Faik Öztrak’ın, CHP genel merkezinde kameraların karşısına geçerek; Kur'an-ı Kerim ayetlerinin kaynak alındığı Cuma hutbesi için 'nefret dili' ve 'düşmanlaştırıcı' demesine sert tepki gösterdi.

Başkan Yakar, tepki açıklamasında; “Öncelikle şu soruyu sormak gerekir; “Siz hangi ülkede yaşıyorsunuz, kime hizmet ediyorsunuz?

Yaptığınız açıklamalar ve aldığınız tavır, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaktır. Diyanet İşleri Başkanımızın açıklamalarının sonuna kadar yanındayız.  Sayın Başkan, kendi fikirlerini değil rehberimiz Kur’an-ı Kerimden Yüce Allah'ın emirlerini dile getiren sözlerini söylemiştir. Bu millet, İslam’ı ve Kur’an anlayışını yüzyıllardır benimsemiş, kabul etmiş ve yaşayan bir millettir. Allah’ın sözlerine karşı çıkan seviyesiz, açıklama ve tavırlarınız karşısında elbette size haddinizi bildirecek ve söylediklerinize sizi pişman edecektir. Ancak bu durum bir kez daha göstermiştir ki; CHP ve onunla aynı zihniyeti taşıyanların bu milletten ve milletin en yüce değerlerinden olan dinimizden ve ahlak anlayışından ne kadar uzak olduklarıdır. Bu mübarek günlerde milletin en hassasına karşı kullandıkları nefret dilleri hak ettiği karşılığı bulacaktır” dedi.

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.