Bugün: 27.09.2020

Berber ve Kuaförlere Hijyen Seti Dağıtıldı

Berber ve Kuaförlere Hijyen Seti Dağıtıldı
Kovid-19 salgını nedeniyle yaklaşık iki aydır kapalı bulunan berber ve kuaför salonları 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yeniden hizmet vermeye başladılar. 12.05.2020 12:25
Bulancak’ta hizmet veren berber, kuaför ve güzellik salonları açılış öncesi Bulancak Belediye ekipleri tarafından dezenfekte edilirken, bugünde hijyen setleri dağıtıldı.

Korona virüs salgınıyla ilgili devam eden kısıtlamaların kademeli olarak kaldırıldığını belirten Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “İlçemizde bulunan kuaför ve berberlerin dükkânlarının sterilizasyonlarını geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirmiştik. Şimdide; dezenfektan, kolonya, maske ve eldivenden oluşan Hijyen setlerimizin dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Berberler ve kuaförler çok yakın temaslı meslek grubunda olduğu için bu gruba biraz daha fazla özen göstermek gerekir. Halkımızın sağlığı için belediyemizin tüm imkânlarını seferber ettik. Çünkü vatandaşlarımız bizim için değerlidir. Salgın riski de tam anlamıyla geçmedi. Kontrollü olarak açılacak işyerlerinde rehavete kapılmadan sosyal mesafe-tedbir kurallarına uyulması hala çok önemli. Tüm kuaför ve berberlerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum" dedi.

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.