Bugün: 27.04.2018

Bulancak’ta Bahar Şenliğine Davet

Bulancak’ta Bahar Şenliğine Davet
Bulancak Belediyesi’nin katkılarıyla 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü Eriklik Köyü Dokuzoğul mevkiinde ‘Bulancak Dokuzoğul Bahar Şenlikleri’ düzenlenecek.02.05.2017 17:33
Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar yaptığı açıklamada; “Dokuzoğul Şenlikleri ilçemizde uzun yıllar önce düzenli olarak yapılıyordu. Son yıllarda ara verilmiş,  etkinlik yapılmıyordu. Bu yıl Bulancak Kaymakamlığımız, İlçe Kütüphane Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğümüz,  Bulancak Turizm Tanıtma Derneği ve Eriklik Köyü Muhtarlığı iş birliği ile kapsamlı bir Bahar Şenliği planlaması yapıldı.” dedi.

YAKAR: “GELENEKSEL HALE GELMESİNİ İSTİYORUZ”

Başkan Yakar; “Bulancak’ımızda geleneksel olarak düzenlenen bir bahar şenliği, festival gibi etkinlikler yapılmamaktadır. Bu ve benzeri etkinlikler ilçemizin birlik ve beraberliğini artıracak, ilçemizin ulusal ve uluslararası düzeyde reklamına katkı sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı 6 Mayıs’ta ilki düzenlenecek olan ‘Bulancak Dokuzoğul Bahar Şenliği’nin bundan sonra geleneksel hale geleceğini düşünüyoruz.

Kaymakamlığımız başta olmak üzere ilçemizde söz konusu kurumlarla iyi bir sinerji yakaladık ve dolu dolu bir program hazırladık. Yapılacak olan bahar şenliğinde Türk Halk Müziği konserlerinden, Yöresel Yemek Yarışmaları’na, yemek ikramlarından, tatlı ikramına, uçurtma şenliği ve geleneksel oyunlardan Mehteran gösterisine kadar birçok program hazırlandı. Böylelikle ilk resmi bahar şenliği etkinliği 6 Mayıs günü ilçe halkımızın katılımıyla yapılacaktır.” şeklinde konuştu.

YAKAR: “BAHAR ŞENLİĞİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR”

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “6 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 11:00’de Bulancak Eriklik Köyü Dokuzoğul Mevkiinde yapılacak olan Bahar Şenliği’ne tüm halkımız davetlidir” dedi.


Etiketler: Bulancak’ta Bahar Şenliğine Davet

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.