Bugün: 27.04.2018

Bulancak Belediyesi Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuruları Başladı

Bulancak Belediyesi Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuruları Başladı
Bulancak Belediyesi, Bulancak Eğitim ve Kültür Kursları Programı (BUMEK) aracılığıyla kendi işini kurmak isteyenlere büyük fırsat sunuyor.18.04.2017 18:16
Bulancak’ta yaşayan vatandaşlar için Bulancak Belediyesi’nin KOSGEB işbirliği ile yürüttüğü uygulamalı girişimcilik eğitimleri ilk başvurularını almaya başladı.

Bulancak Belediyesi başta kadınlar, yaşlılar ve engellilere yönelik olmak üzere uyguladığı projelere bu yılda KOSGEB ile yaptığı iş birliği projesiyle devam ediyor. Bulancak Belediyesi ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olan KOSGEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilk başvurular Nisan ayının 18’inden itibaren alınmaya başlandı. 4 gün sürecek olan kurs programı toplam 5 gruptan oluşmaktadır. Her bir grup için 30 kursiyerin olacağı program sonunda toplam 180 kursiyer Girişimcilik Belgesi almaya hak kazanacak.  Kurs uygulaması duyurulan tarihlerde sabah 08:30 ile 17:00 saatleri arasında Bulancak Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda yapılacak. Bulancak Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ortaklığında geliştirilen uygulamalı girişimcilik eğitiminin amacı; girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak.KENDİ İŞLERİNİN PATRONU OLACAKLAR

Daha önce hiçbir şekilde kendilerini işinin patronu konumunda görmeye cesaret edemeyen vatandaşlar için bu iş birliği, girişimci ruha sahip kişilerin bilgi ve deneyim kazanımlarını sağladığı gibi, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planları hazırlayabilecek bilgi ve donanımı da kazandırmayı hedefliyor. Girişimcilik kursunu başarıyla geçenler; 30 bini hibe, kalan 70 bini ise ilk 2 yılı geri ödemesiz, 2 yıl sonrasında 3’er ay vadeli olmak üzere 8 vadede geri ödemeli olacak şekilde 100 bin TL değerindeki kredi paketini alma hakkı kazanıyor.

BAŞKAN YAKAR: “BULANCAK’TA GİRİŞİMCİLİK RUHU ÖZGÜR BIRAKILMALI”

Bulancak’ta yaşayan herkesin sorunlarına sosyal projeler vasıtasıyla yanıt vermeye çalıştıklarını, bu amaçla girişimcilik ruhuna sahip vatandaşların ilçede desteklenmesini ayrıca çok önemsediklerini belirten Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, “İhtiyaçlar doğrultusunda yapılan çalışmalarımıza yeni bir tanesini daha eklemiş olduk. Bizim için herkesin kendi hayal ettiği işi yapması adına destek sunmak önemlidir. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımıza; çocuk, yaşlı, engelli demeden sosyal projeler üretmeye, bunları da ivedilikle hayata geçirmeye çabalıyoruz. KOSGEB ile yaptığımız iş birliği sayesinde girişimcilik eğitimi almalarını sağlıyor, kendi hayal ettikleri işleri kurmalarına yardımcı oluyoruz. Bu anlamda Bulancak’ta girişimcilik ruhu özgür bırakılmalı. Belediye olarak her zaman bunun takipçisi ve destekçisiyiz. Başarılı işletmelerin ilçemize kazandıracağı prestij bizler için önemli” dedi.


Etiketler: Bulancak Belediyesi Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuruları Başladı

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.