Bugün: 14.10.2019

Bulancak Belediyesi Güneş Enerjisinden Elektrik Üretip Para Kazanacak!

Bulancak Belediyesi Güneş Enerjisinden Elektrik Üretip Para Kazanacak!
Yaklaşan seçimler öncesi adaylar gelecek dönem ile ilgili birbirinden ilginç projelerle seçmenin ilgisini ve desteğini çekmeye çalışırken, Bulancak Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Recep Yakar, açıkladığı farklı bir projeyle dikkatleri üzerine çekti.25.03.2019 18:55
Güneş enerjisinden elektrik üreterek Belediyeye gelir sağlayacaklarını belirten Başkan Yakar, “İlçemiz için üretmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Şebinkarahisar'da kiraladığımız 60 dönüm araziye kuracağımız Güneş Enerjisi Santrali ile aylık 500 bin liralık elektrik üretimi yaparak belediyemize gelir elde edeceğiz” dedi.

Başkan Yakar, Belediye olarak kuracakları Güneş Enerjisi Santrali’nde üretilen elektriğin, ulusal şebekeye aktarılarak faturalandırılacağını, üretilen enerjiden elde edilecek gelirin doğrudan Bulancak Belediyesi’nin hesabına geçeceğini ve ciddi anlamda belediye bütçesine katkı sağlayacağına dikkat çekerek, “Belediyeler sabit gelirlerinin yanında bu tür projelerle kendilerini geleceğe hazırlamak zorundadırlar. Yeni Türkiye’nin belediyeleri üreten ve kazanan belediyeler olmak zorunda” diye konuştu.

Etiketler: Bulancak Belediyesi Güneş Enerjisinden Elektrik Üretip Para Kazanacak!

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.