Bugün: 18.12.2018

Bulancak Cıngandüzü Yolu Ne Zaman Yapılacak?

Bulancak Cıngandüzü Yolu Ne Zaman Yapılacak?
Bulancak’ın Saraçlı Mahallesi’nden Bektaş Yaylası’na ve köylere giden yol adeta köstebeklerin delik deşik ettiği tarlalar gibi görünüyor.20.07.2017 16:44
Bulancak’tan 10 kilometre ve Giresun’dan 18 kilometre uzaklıktaki 15 köyün kullandığı ve Hacet Köyü’nden yukarıdaki Cıngandüzü diye adlandıran bölümdeki yolun hâlâ yapılmaması vatandaşların tepkisini çekiyor.

Bulancak’ın Saraçlı Mahallesi’nden Yaslıbahçe, Kahyan, Yunuslu, Hacet, İcilli, Ahmetli, Süme, Erdoğan, Arifli, Karacaresul, Tepecik ve Bostanlı gibi bir çok köyün yanı sıra Bektaş Yaylası’na çıkmak için kullanılan, bunun yanında yaylacıların ve turizmcilerin da kullandığı yolların köstebek yuvası gibi olmasına vatandaşlar tepki gösterdi.  Köy sakinleri, yaylacılar ve bu yoldan geçmek zorunda olan araç sürücüleri; yolun bir an önce onarılmasını ve asfaltlanmasını istediler.

Vatandaşlar,  özellikle yağışlı günlerde bu yolun çile yolu hale geldiğini belirterek;  “Arabaları ile yollardan geçen şoförler, hangi çukurdan kaçacaklarını şaşırır oldular. Ne yazık ki, yetkililerin bu duruma bir çare bulmaması bizler gibi tüm vatandaşların tepkisini çekiyor. Her yağan yağmurdan sonra bu yoldaki çamur ve çukurların sayısı daha da artıyor. Peki, yetkililer bu yollardan hiç mi geçmiyor? Bu yollar ne zaman düzelecek?

Giresun’un nüfusu en kalabalık ve en büyük İlçesi Bulancak’ın sahipsiz bırakılması bizleri son derece üzüyor. Giresun’un diğer İlçelerine gittiğimizde köy ve yayla yollarının kalitesine imreniyoruz. Bulancak’ın köy ve yayla yollarına baktığımızda ise aynı hizmeti Bulancak’ın alamadığını görüyoruz. Bu hizmetlerin Bulancak’a neden gelmediği ile ilgili açıklama bekliyoruz. Bulancak’ın köy ve yayla yolları, Bulancak’a yakışır bir hale getirilmelidir.” diye şikâyette bulundular.


Etiketler: Bulancak Cıngandüzü Yolu Ne Zaman Yapılacak?

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.