Bugün: 19.04.2019

Bulancak Cumartesi Pedal Çevirecek!

Bulancak Cumartesi Pedal Çevirecek!
“Bulancak Pedal Çeviriyor”, 7'den 70'e Bulancak olarak pedal çeviriyor. 13 Ekim Cumartesi günü saat 13:00'de bisikletleriyle Bulancak Cumhuriyet Meydanı'nda buluşuyorlar..12.10.2018 17:07
Bulancak Bisiklet Topluluğu adıyla; Bulancak Belediyesi, Bulancak Ab-ı Hayat Derneği ve Türkiye Gençlik Vakfı Bulancak Temsilciliği’nin öncülüğünde düzenlenen “Bulancak Pedal Çeviriyor” etkinliği 13 Ekim Cumartesi saat 13.00’de Bulancak Cumhuriyet Meydanından start alarak, Sarayburnu Camii önünde tamamlanacak. Bisiklet kullanımının arttırılmasına yönelik bir farkındalık etkinliği olarak düzenlenen etkinliğe yaş sınırı olmaksızın isteyen herkes katılabilecek. Etkinlik; İkramlar, bisiklet çekilişi ve katılımcılara sertifika dağıtımı ile son bulacak.
Son günlerde popüler bir trend haline gelen bisiklet kullanımını daha da yaygınlaştırmak, şehir içi kısa mesafelerde tercih edilen bir araç haline gelmesini sağlamak amacıyla bu tür etkinliklere Belediye olarak destek vereceklerini ve teşvik edeceklerini belirten Belediye Başkanı Recep Yakar, İlçemizde bu işe gönül vermiş bireysel girişimleri ve çeşitli derneklerin faaliyetlerini bir çatı altında toplayacak ve gönüllülerden oluşan “Bulancak Bisiklet Topluluğu” adı altında bu işi yapmak ise doğru bir adım olmuştur. Her kesimin birlikte hareket edebileceği böyle birleştirici faaliyetlere de ihtiyacımız var. Bu anlamda ilk etkinlik olarak “Bulancak Pedal Çeviriyor” etkinliği önemlidir. Bisikletin artık bir oyuncak ya da keyif aracı değil, zaruret haline geldiğinin tüm dünya farkındadır. Kısa mesafelerde şehir içlerinde bisiklet kullanımını arttırabilirsek. Şehir içlerinde yaşanan trafik problemlerini de önemli derecede azaltabiliriz. Sağlıklı ve çok daha keyifli bir hayat için, en ucuz ve en ulaşılır araç olan bisiklet kullanımını hepimiz düşünmeliyiz. Bulancak’ın bundan sonraki gelişiminde ve planlamasında bisiklet kullanımını göz önünde bulunduracağız. Bu anlamda tüm Bulancaklıları bu etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu.
Etkinliğe ilçe ve il protokolünden de katılımlar olacak.

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.