Bugün: 01.06.2020

Bulancak İçin 2 Önemli Müjde!

Bulancak İçin 2 Önemli Müjde!
Bir dizi temas ve incelemeler için Giresun’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bulancak Sarayburnu Camii Çevre Düzenlemesi ve Bulancak Belediyesi’nin Yeni Meydan Projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.27.03.2019 18:00
İlk olarak Bulancak Sarayburnu Camii’nde incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cami çevresinde bulunan konutların kaldırılarak cami çevresinin Millet Bahçesi şeklinde düzenlenmesi için gerekli çalışmayı başlatacaklarını söyledi. Sarayburnu Camii’nin gerek mimarisi, gerekse konumuyla orijinal bir eser olduğunu, burada bulunan konut ve yapıların sahipleriyle görüşülerek, cami çevresinin camiye ve Bulancak’a yakışır bir düzenlemeyle Millet Bahçesi olarak düzenlenmesi için Bakanlık olarak gerekli desteği vereceklerini belirtti.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın sunduğu yeni meydan projesini de değerlendirerek, bu projenin de uygulanması için gerekli desteği vererek Bulancak’ın marka ilçe, marka şehir görünümüne kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

İncelemelerin ardından Giresun Valiliği’ne geçen Bakan Kurum, burada yaptığı açıklamalarda da Bulancak Sarayburnu Camii ve Bulancak Kent Meydanı ile ilgili tespit ve desteklerini tekrarladı.

Bakan’ın ziyaretinde; Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, siyasiler ve bürokratlar da hazır bulundu.

BAŞKAN YAKAR TEŞEKKÜR ETTİ

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “Sayın Cumhurbaşkanımıza Giresun Mitingi sırasında ilettiğimiz Sarayburnu Camii çevresindeki konutların durumu ile ilgili bilgilendirmeden sonra, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın bu konu ilgili olarak gelmesi ve gerekli destek ve çalışmaların başlatılması bizleri gururlandırmıştır. Sayın Bakanımızın da ilgisi ve talimatlarıyla hem Sarayburnu Camii çevresindeki konutlar meselesi hem de yeni meydan projemiz en kısa zamanda hayata geçecektir. Bu projelerin hayata geçmesiyle Bulancak, marka ilçe, marka şehir olma yönünde önemli bir mesafe kat etmiş olacaktır. İlçemize ve insanımıza şimdiden hayırlı olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Haber: Giresun Haber Ajansı

Etiketler: Bulancak İçin 2 Önemli Müjde!

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.