Bugün: 27.05.2019

Bulancak İskelesi Dönüşüyor!

Bulancak İskelesi Dönüşüyor!
Bulancak Belediyesi tarafından sürdürülen, Bulancak İskelesi Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor.04.03.2019 22:50
1953 yılında yapılan ve karayolunun olmadığı yıllarda ilçenin deniz yoluyla sağlanan ulaşımının can damarı olan Bulancak iskelesi, 273 metrelik boyuyla da Karadeniz’in en uzun iskelesi unvanına sahipti. Karadeniz duble sahil yolu yapımı sırasında 125 metresi yeni yolun altında kalan ve uzun süre kaderine terkedilerek bakımsız kalan Bulancak iskelesi, Bulancak Belediyesi’nin girişimleriyle 30 metre uzatılmış ve uzatılan kısmından 7 şer metre genişletilerek iyileştirme çalışmaları sürdürülmüştür. Son aşamada ise üst yapısı Bulancak Belediyesi tarafından yeniden projelendirilen Bulancak İskelesi, yeni beton kaplama, yeni korkuluklar ve yeni aydınlatma direkleriyle eski ihtişamlı günlerine kavuşturuluyor.

Devam eden çalışmalarla yeni aydınlatma direkleri bağlantıları ile elektrik ve su hatları çekilen Bulancak İskelesi’nde, 20 cm kalınlığında yeni zemin betonu dökülmeye başlandı. Kısa sürede tamamlanması beklenen çalışmalar bittiğinde tamamen dönüşerek yenilenecek Bulancak İskelesi yeni haliyle Bulancaklıların kullanımına açılacak.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Bulancak’ın sembol değerlerinden olan Bulancak İskelesi’ndeki çalışmalarımız bittiğinde, Bulancak insanı yine İskelede dolaşmaya ve rahatlamaya devam edecektir. Yepyeni ve çok güzel bir sosyal alan olarak planladığımız iskele ve çevresi sadece Bulancaklıların değil, Karadeniz’e gelerek Bulancak’tan geçen tüm insanlarımız içinde bir cazibe merkezi haline gelecektir” dedi.


İSKELE YANINDA 70 DÖNÜMLÜK FUAR VE MESİRE ALANI

Belediye Başkanı Recep Yakar, “Yine İskele yanında (batı tarafında), Bulancak’a nefes aldıracak muazzam bir projeyi Bulancaklılara müjdelemek istiyorum. Denize dolgu olarak kazanılacak 70 dönümlük (70 bin metre kare) bir alan üzerinde, fuar alanı, çay bahçeleri, yürüyüş alanları, restoranlar ve kafeler ile mesire alanlarının da yer alacağı devasa bir projeyi önümüzdeki dönemde hayata geçireceğiz. Ön çalışmaları tamamlanan ve ÇED raporu alınan proje tamamlandığında Bulancak’a nefes aldıracak ve denize sıfır yaşam alanlarını içinde barındıran muazzam bir sosyal alana kavuşmuş olacağız. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Haber: Giresun Haber Ajansı

Etiketler: Bulancak İskelesi Dönüşüyor!

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.