Bugün: 21.10.2018

Bulancaklı Fetullah, İsmini Ömer Halis Olarak Değiştirdi

Bulancaklı Fetullah, İsmini Ömer Halis Olarak Değiştirdi
FETÖ terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in ismini taşımak istemeyen Giresun Bulancaklı 16 yaşındaki Fetullah Yılmaz, ismini Ömer Halis olarak değiştirdi.29.06.2017 17:43
15 Temmuz demokrasi nöbetleri süresince 27 gece boyunca Bulancak’ta nöbet tutan Fetullah isimli 16 yaşındaki gencin isteği üzerine babası bağlı bulunduğu Nüfus Müdürlüğü’ne başvurarak isim değişikliği talebinde bulundu. Haziran ayı içerisinde mahkeme süreci sonuçlanan dava neticesinde Bulancaklı genç ismini Ömer Halis olarak değiştirdi.

YENİ KİMLİĞİNİ 15 TEMMUZ’DA ALACAK

İsmini Ömer Halis olarak değiştiren genç; “Bugün artık daha gururlu, daha mutluyum. Yaklaşık 16 yıldır taşıdığım FETÖ terör örgütü lideri Fetullah isminden kurtuldum. İsmimin bir terör örgütü lideri ismi olmasından son derece rahatsızlık duyduğum için kendi isteğim ve ailemin de desteği ile hukuk süreci başlattık. Hukuki sürecin ardından Haziran ayı itibariyle ismim 15 Temmuz hain darbe girişiminin yönünü değiştiren kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’in ismi oldu. Yasal bekleme süreci geçtikten sonra yaklaşık 15-20 gün içerisinde yeni kimliğimi alacağım” dedi.

BULANCAK BELEDİYE BAŞKANI YAKAR’DAN TAM DESTEK

İsim değişikliği konusunda maddi ve manevi destek veren Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “Öncelikle gencimizi bu güzel davranışından dolayı tebrik ediyorum. Ömer Halis kardeşimiz bundan sonra hayatı boyunca bu ismi gururla taşıyacak ve gelecek nesillere hikâyesini gururla anlatacaktır. Ömer Halisdemir gibi kahraman şehitlerimizin isimlerini taşıyan genç yüreklerin artması geleceğimiz adına büyük bir umuttur” dedi.

ÖMER HALİS: “CUMHURBAŞKANIMIZIN ELLERİNDEN ÖPMEK İSTERİM”

İsmini Ömer Halis olarak değiştiren 16 yaşındaki genç; “15 Temmuz hain darbe girişimine yine yön veren, darbenin gidişatını milleti sokaklara davet ederek değiştiren adam gibi duran, milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Ömer Halis olarak buluşmak, ellerinden öpmek isterim. Darbe gecesinde kendisini katletmeye çalışan hainlere rağmen halkının arasında tarihe geçecek bir duruş sergileyen Cumhurbaşkanımızla buluşmak en büyük hayalimdir. Allah onu başımızdan eksik etmesin.” dedi.

Haber: Gazete Işık


Etiketler: Bulancaklı Fetullah - İsmini Ömer Halis Olarak Değiştirdi

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.