Bugün: 21.10.2018

Bulancak'ta Haşerelere Karşı İlaçlama Yapılıyor

Bulancak'ta Haşerelere Karşı İlaçlama Yapılıyor
Yaz aylarında sıcakların artmasıyla birlikte sinek, sivrisinek gibi haşerelerin üremesinin önüne geçmek için Bulancak Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü veteriner birimine bağlı haşere mücadelesi ekipleri çalışmalarını yoğunlaştırdılar.13.07.2017 12:47
Konuyla ilgili olarak Belediye Başkanı Recep Yakar; “Bulancak ilçemizde yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte özellikle kırsal ve sulak alanlarda karasinek, sivrisinek vb. haşerelerin önüne geçmek için Belediyemiz ilaçlama ekipleri 7/24 çalışmalarına devam etmektedirler. Bu amaçla yüksek kapasiteli yeni ULV cihazı da alınmış olup, yerleşim olmayan kırsal ve sulak alanlarda gündüz, mahallerimiz de ise gece haşere ilaçlaması yapılmaktadır. Kullanılan ilaçlar, Sağlık Bakanlığınca onaylı insan ve sağlığına zarar vermeyen ürünlerdir.

Belediyemizce periyodik olarak yapılan bu ilaçlama ve son yıllarda hız verdiğimiz dere ıslahı ve kanalizasyon sistemi çalışmaları neticesinde ilçemizde haşereleri azaltarak, halkımıza daha rahat bir yaz dönemi yaşatmak istiyoruz” dedi.


Etiketler: Bulancak'ta Haşerelere Karşı İlaçlama Yapılıyor

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.