Bugün: 20.06.2018

Kaldırım İşgaline Bulancaklı Miniklerden Anlamlı Mesaj

Kaldırım İşgaline Bulancaklı Miniklerden Anlamlı Mesaj
Bulancak İlçesi’nde anlamlı yürüyüş.03.05.2017 18:52
Bulancak Belediyesi’nin öncülüğünde Bulancak Barbaros İlkokulu öğrencileri kaldırım işgali ile ilgili bir yürüyüş yapıldı. Bulancak Eski Cezaevi mevkiinde başlayan 15 Temmuz Şehitler Caddesi’nde devam eden yürüyüşte esnaf ziyaret ederek kaldırım işgali ile ilgili broşür dağıtıldı, esnafa çağrıda bulunuldu. Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın bizzat öğrencilerle tek tek esnafı ziyaret ettiği yürüyüşte “Kaldırım işgali yapıp beni zorda bırakma! Güvenliğim için mutluluğum için huzurum için kaldırım işgalinden vazgeçelim! Unutmayalım kaldırım yayaların, tüm engelleri kaldıralım” mesajları taşındı. Esnafa kaldırım işgali ile ilgili broşür dağıtan minikler esnaftan kaldırım işgali yapılmaması yönünde ricada bulundular.

BAŞKAN YAKAR: “KALDIRIM YAYALARIMIZIN HAKKIDIR”

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “İlçemizin önemli sorunlarından biri olan kaldırım işgali konusuna dikkat çekmek için böyle bir organizasyon tertip ettik. Minik yavrularımızla esnafımızı ziyaret ederek kaldırım işgali ile ilgili isteklerimizi anlattık. Kaldırımlar yayalarımızın hakkıdır. Buraları doldurarak yayalarımızı, engelli vatandaşlarımızı, yaşlılarımızı ve çocuklarımızı tehlikeye atıyor araç yoluna itiyoruz. İlçemizde esnafımızın ne iş yaptığı, ne sattığı bilinmektedir. Bunu dışarı taşırmak hak ihlalidir. Yine bir kez daha esnafımıza kaldırımları işgal etmemeleri konusunda bir kez daha dileklerimizi ve uyarılarımızı sunduk. Yavrularımız en iyi şekilde esnaf amcalarına dertlerini anlattılar. Umarız esnafımız bu uyarıya ve isteğe kulak asarlar. Aksi takdirde bizler görevimizi yerine getirmek zorunda kalacağız” dedi.

Okul Müdürü Musa Yavuz Cumhuriyet Meydanında yaptığı konuşmada; “Böyle önemli bir sosyal farkındalık projesinde özel broşür ve yeleklerin hazırlanmasına sponsor olan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın öncülüğünde Bulancak Belediyemize teşekkür ederim” dedi.

Yürüyüşe Bulancak İlçe Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, İlçe Jandarma Komutanı Cihan Gültekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Menderes Yüksel ve çok sayıda okul müdür, gazeteci ve öğrenci katıldı.


Etiketler: Kaldırım İşgaline Bulancaklı Miniklerden Anlamlı Mesaj

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.