Bugün: 25.11.2020

Yeni Bulancak’ın Maliyeti 110 Milyon Lira

Yeni Bulancak’ın Maliyeti 110 Milyon Lira
Bulancak Belediyesi tarafından tamamlanan, yapımı devam eden ve başlatılan yeni dönem dönüşüm projelerinin yaklaşık maliyeti 110 milyon Lira’yı buluyor.09.11.2020 17:16
Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “Belediyemiz imkanları ve ilgili Bakanlıklarımızın destekleriyle İlçemizde birçok projeye start vererek adeta yeni bir Bulancak inşa ediyoruz. Maliyetleri açısından Bulancak ölçeğinde mega projeler olarak nitelendirebileceğimiz ve yaklaşık maliyetleri 110 milyon Lira’yı bulan tüm projelerimiz 2021 yılı içinde bitmiş ve Bulancaklıların hizmetine sunulmuş olacak. Şimdiden ilçemize ve halkımıza hayırlı olsun” dedi.

PROJELERİN SON DURUMU VE MALİYETLERİ:

BULANCAK MİLLET BAHÇESİ; Belediyemiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız işbirliğinde başlanan projede yer altı imalatları tamamlanmış olup, zemin betonu dökümü devam etmektedir. Mayıs 2021 de bitmiş olacak. Kamulaştırmalarla birlikte yaklaşık 40 milyon Lira’ya mal olacak.

YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI VE MEYDAN DÜZENLEMESİ; Belediyemiz imkanları ile yapımına devam edilen Yeni Belediye inşaatımızda bodrum kat tamamlanarak zemin betonu atıldı. 2021 yılı içinde tamamlanacak. Yapım maliyeti yaklaşık 14.5 milyon Lira.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU; Belediyemiz imkanları ile yapımına başlanan Bisiklet ve Yürüyüş yolu, Fatoğlu Kavşağı ve Pazarsuyu Balıkçı Barınağı arasında sahil güzergahında 8 km olarak yapılıyor ve 2021 yılı içinde tamamlanacak. Yapım maliyeti 7 milyon Lira.

AKINCI PARKI; Belediyemiz imkanları ile İskele Kavşağı-Öğretmenevi arasında iki yol arasında altı toprak üstü yeşil alan ve rekreasyon alanı olarak düzenlenen Akıncı Parkımızda 2021 yılı içinde tamamlanacak. Yeraltı otoparkları bitti. Park düzenlemesi başlamak üzere. Maliyeti 4 milyon Lira otoparklar, 12 milyon Lira park düzenlemesi olmak üzere 16 milyon Lira’yı bulacak.

GALERİCİLER SİTESİ; Belediyemiz imkanları ile yapımı tamamlanmak üzere olan Galericiler sitesi için 3 milyon Lira yer temini için ve 8 milyon Lira yapım işleri için olmak üzere 11 milyon Lira harcadık.

GÜZELYALI YOLU; Karayolları Genel Müdürlüğü ve Belediyemiz işbirliğinde yapılacak Güzelyalı Mahalle yolunun yenilenmesi projesi ihale aşaması tamamlandı ve önümüzdeki günlerde başlanacak. Yapım Maliyeti 7 milyon Lira.

İSKELE DÜZENLEMESİ; Geçen yıl Belediyemiz imkanları ile tamamlanan İskele düzenleme ve ışıklandırma çalışmaları 1.5 milyon Lira’ya mal oldu.

DOĞALGAZ; Belediyemiz ve AKSA işbirliği ile ilçemiz genelinde Doğalgaz alt yapısı için bugüne kadar yapılan yatırım 12 milyon Lira’yı geçmiştir. İlk etapta alt yapısı tamamlanan mahallerde 8 bin abone doğalgaz kullanmaya başlarken, gelecek yıl tüm Bulancak’ta doğalgaz kullanımı başlayacaktır.

Etiketler: Yeni Bulancak’ın Maliyeti 110 Milyon Lira

Diğer Bulancak haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.