Bugün: 07.12.2019

“Çevre Günü’nde Artık Çöpü Konuşmuyoruz”

“Çevre Günü’nde Artık Çöpü Konuşmuyoruz”
Giresun Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.05.06.2018 23:12
Karaibrahimoğlu mesajında çevrenin tüm insanlık için yaşamsal öneme sahip olduğunu belirterek, “Doğal çevrenin kirlenmesi evrensel bir sorundur. Nüfus artışının hızla ilerlediği şehrimizde çevreye duyarlı olmak başlıca görevlerimiz arasındadır. Giresun Kent Konseyi olarak ‘Doğası korunan, kültürü yaşatılan kent’ sloganıyla ilerlediğimiz bu yolda, çevre bilinci bizim için büyük önem arz etmektedir. Çevreyi koruyup kolladığımız gibi kirletenlere karşı da sorumluluğumuz büyük olmalıdır.” dedi.

Başkan Karaibrahimoğlu yıllardır Giresun’un en büyük çevre sorunu olan katı atık sıkıntısının sona erdiğini hatırlatarak, “Güzel şehrimizin çöpünün, şehrin ortasına hatta deniz kenarına dökülmesi yıllardır en öncelikli sorunlarımız arasında yer alıyordu. Belediye ve merkezi hükümet tarafından yapılan ortak çalışmayla Çavuşlu Beldemizde kurulan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin hizmete açılmasıyla bu sorun ortadan kaldırıldı. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca yine Belediye ile merkezi hükümet iş birliği ile Aksu mevkiindeki çöp dağının kaldırılarak buranın yaşam alanı olarak değerlendirmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

Başkan Karaibrahimoğlu 24 Haziran’da göreve gelecek olan hükümetin çevre bilincine ve sorunlarına çok daha fazla katkı yapması gerektiğini de sözlerine ekleyerek tüm insanlığın ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü’ kutladı.

Etiketler: “Çevre Günü’nde Artık Çöpü Konuşmuyoruz”

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.