Bugün: 14.12.2018

“N’olur Ormanı Renklendir”

“N’olur Ormanı Renklendir”
Sektörün önde gelen firmalarından olan Noor Fındık’ın katkıları ile Giresun Üniversitesi Çevre Mühendisleri ve Doğa Sevenler Topluluğu ( ÇEMDOST ) tarafından, Giresun Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Özlem TUNÇ DEDE’nin akademik danışmanlığında, ‘N’Olur Ormanı Renklendir’ adlı projenin ilk adımı atıldı.28.05.2017 19:06
Giresun Üniversitesi Çevre Mühendisleri ve Doğa Sevenler Topluluğu, 25 Mayıs 2017 tarihinde Giresun 19 Eylül İlköğretim Okulu’nda bulunan öğrencilere karaçam tohumlu kalem, tohum topları ve bilgilendirici broşürlerin dağıtımı ile çevre bilincini arttırma ve doğa sevgisini aşılama ilkesi doğrultusunda,  ilk etkinliklerini gerçekleştirdi.

“AĞAÇ YAŞ İKEN EĞİLİR”

Etkinlik boyunca ilk olarak minikler doğa sevgisi ve bilinciyle şarkılar söyledi. Daha sonra hazırlanan saksılara ilk tohumlarını nasıl ekecekleri gösterildi. Heyecanlı miniklere bu saksılara dikilen tohumların biraz büyüyünce ormana dikileceği söylenince yüzlerindeki mutlulukla tohumları saksılara ektikleri an görülmeye değerdi. Minik kalplerin büyük dokunuşuyla ekilen tohumlar okulun her sınıfına birer tane koyuldu.

BİR TOHUM’DAN BİR AİLE’YE

‘N’Olur Ormanı Renklendir’ projesi tüm Giresun ilini kapsayacak olup, 2 yıl boyunca sürdürülmeyi amaçlamaktadır. Proje süresince, Giresun İlindeki tüm ilköğretim okullarına ziyaretler düzenlenerek ilkokul öğrencilerine çevre ve doğa sevgisinin aşılanması, fidan dikmenin ve ormanların öneminin anlatılması hedefliyor. Öğrencilerin doğaya bir fidan kazandırması teşvik edilerek aslında bir öğrenciye verilen tohumun bir aileye ulaşmak demek olduğu belirtilen bu proje ile sadece öğrencilerde değil aynı zamanda ailelerde de farkındalık yaratılacağı vurgulandı. İnsan hayatı ve toplumsal değerlere özenle yaklaşarak sosyal sorumluluk ve çevresel projeler içerisinde yer almayı kendisine bir görev olarak üstlenen Noor Fındık’ın diğer firma yetkililerine örnek olmasını temenni ediyoruz.Etiketler: “N’olur Ormanı Renklendir”

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.