Bugün: 28.01.2021

“Su Yoksa, Hayat da Yok”

“Su Yoksa, Hayat da Yok”
Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ BİR-SEN) Giresun Şube Başkanı Murat Koç, su tasarrufu yapılmasına ilişkin çağrıda bulundu.10.12.2020 14:31
Başkan Koç; “İklim şartlarındaki değişiklikler ve israf nedeniyle su kaynaklarımız tükeniyor. Suyun yaşamın vazgeçilmezi olduğunu bilmek yeterli değil, Onu doğru ve israf etmeden kullanmak ve korumak gerekli. Tüm dünyada etkisini gösteren iklim değişikliği ve kuraklık, tehlike sinyalleri çalmaktadır. Ülkemizde de birçok su havzalarının bu olumsuzluklardan büyük ölçüde etkilendiğine şahitlik etmekteyiz.

Evlerimizdeki musluklardan boşa akan bir damla sudan başlayarak, günlük ihtiyaçlarımızda kullandığımız suyun tasarrufunda göstereceğimiz hassasiyet, hayat damarlarımızın vazgeçilmezi olan suyun daha istikrarlı kullanılmasına karşı insani bir görevimiz olacaktır.

Bu nedenle su kullanımında toplumsal duyarlılığa özen gösterelim, suyumuzu israf etmeyelim, geleceğimizi tüketmeyelim. Unutmayalım ki, su yoksa hayatta yok…” dedi.

Etiketler: “Su Yoksa - Hayat da Yok”

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.