Bugün: 25.11.2020

Alucra’da ‘Geleceğe Nefes’ Kampanyasına Büyük Destek

Alucra’da ‘Geleceğe Nefes’ Kampanyasına Büyük Destek
Alucra’da, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlatmış olduğu ‘Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes’ kampanyası kapsamında Alucra Konaklı Köyü’ne 5 bin fidan dikildi.12.11.2020 17:14
Bilindiği üzere; 7 Kasım 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 2019/24 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11 Kasım günü ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Alucra Orman İşletme Şefliği’nin öncülüğünde ve koordinasyonunda belirlenen ve dikime hazırlanan Konaklı Köyü’ndeki alanda İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, Belediye Başkanı Suat Aybar, Kurum Amirleri ve öğrencilerimizin katılımıyla ‘Geleceğe Nefes’ diyerek fidan dikimi gerçekleştirildi.

Alucra Orman İşletme Şefi Yaşar Aktaş; “Pandemi nedeniyle katılımı sınırlı tutmaya çalıştık. Katılımcılarımızla ilk etapta 300 adet fidan ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ nedeniyle toprakla buluşturuldu. Profesyonel ekiplerimizle bu alanda toplam 5 bin adet fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Orman İşletme Şefliğimizde talepte bulunan vatandaşlarımıza verilmek üzere fidan dağıtımı da yapmaktayız. 2020 yılında Alucra İlçemize yaklaşık 150 bin fidan dikimi yapılacak. İlçemizdeki orman varlığının artırılması ile ağaç ve orman sevgisini aşılanması suretiyle geleceğe nefes olmaya devam ediyoruz.” dedi.

Haber: www.alucrahaber.com / Kadir Bekiroğlu

Etiketler: Alucra’da ‘Geleceğe Nefes’ Kampanyasına Büyük Destek

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.