Bugün: 23.09.2020

Bulancak Geleceğe Nefes Oldu!

Bulancak Geleceğe Nefes Oldu!
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Geleceğe Nefes’ fidan dikim etkinliği Giresun töreni Bulancak’ta, Bulancak Belediyesi dolgu sahasında (Yeni Galericiler Sitesi arkası) gerçekleştirildi.11.11.2019 17:57
Yaklaşık 10 dönüm alanda 8 bin fidanın toprakla buluştuğu etkinliğe; Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, İl ve İlçe protokolleri, siyasiler, STK’lar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

11.11.2019 günü saat 11.11’de başlayan etkinlik kapsamında Türkiye genelinde 11 milyon, Giresun’da 116 bin fidan toprakla buluşurken, Bulancak’taki etkinlik alanında da 8 bin fidan kısa sürede toprakla buluştu.

“BİZ İSTİSMAR EDEN DEĞİL, GELECEĞE NEFES OLANLARIZ”

Törende konuşan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Sayın Cumhurbaşkanımızın istekleri doğrultusunda başlatılan kampanyayla Türkiye olarak bugün 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak rekor kırıyoruz. Bu rekor Guinness tarafından da tescil edilecek. Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen projeye Bulancak’ta, Bulancak Belediyesi olarak büyük destek verdik ve tüm imkanlarımızı seferber ettik. Biz istismar eden değil fidan dikenleriz. Geleceğe nefes olanlarız. Sizlerde burada bulunmakla geleceğe nefes oldunuz” diye konuştu.

BULANCAK YENİ BİR GELİŞİM ALANINA KAVUŞTU

Başkan Yakar konuşmasının devamında; “Bugün Bulancak yeni ve çok güzel bir park alanına kavuşmuş oldu. Her şeyin en güzeline sahip olmak için çalışıyoruz ve bu etkinliğe Giresun’da ev sahipliği yapmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bu alan aynı zamanda Galericiler Sitesi, Açık Oto Pazarı olarak da değerlendirilen Bulancak’ın yeni gelişim alanıdır. Yine hemen yanı başımızda 2. OSB Bölgesi ve Giresun’da tek olan Bulancak Belediyesi Biyolojik Atıksu arıtma tesisleri bulunmakta. Yani bu alan Bulancak’ın yeni cazibe merkezi oldu. Galericiler sitesini taşıyacağımız bu alan sayesinde Bulancak’ta kaldırımlar da halkımıza kalacaktır. Bu anlamlı törene katılan ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Etiketler: Bulancak Geleceğe Nefes Oldu!

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.