Bugün: 18.12.2018

Çevre; Bekçi İle Değil Akıl ve Sevgi İle Korunur

Çevre; Bekçi İle Değil Akıl ve Sevgi İle Korunur
5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Görele İlçesi’nde, kamu kurum ve kuruluşlarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla Görele 80. Yıl Anaokulu Sabah Grubu Mor Sınıfı ve Sarı Sınıfı anaokulu öğrencileri,...07.06.2017 14:02
...Makamında Görele Kaymakamı Erdoğan Turan ERMİŞ’i ziyaret ettikten sonra öğrenciler tarafından Kaymakamlık Hükümet Konağı’ndaki kamu kurumu ve kuruluşlara atık pil kutuları dağıtıldı.

Görele Kaymakamı Sayın Erdoğan Turan ERMİŞ makamında yapılan ziyarette yaptığı konuşmada, “Çevre sorunları gün geçtikçe daha da büyümektedir. Üzerinde yaşadığımız topraklar gelecek nesillere devredeceğimiz bir emanettir. Bu emaneti kirlenmeden korumak ve gelecek kuşaklara aldığımızdan daha iyi bir şekilde devretmek hepimizin en başta gelen görevidir.” dedi.

“Çevrenin korunması konusunda en önemli adımlardan biri de toplumda çevre bilincinin oluşturulmasıdır. Bu bilincin oluşturulması ve yaygınlaştırılması eğitimle mümkündür. Bu nedenle çocuklarımıza erken yaşlarda çevre bilincini ve tabiat sevgisini aşılamak gerekir” diyen ERMİŞ, ‘Doğanın Pili Bitmesin’ sloganıyla yapılan etkinlikten dolayı 80. Yıl Anaokulu Öğretmenlerini ve Öğrencilerini kutladığını belirtti.


Etiketler: Çevre; Bekçi İle Değil Akıl ve Sevgi İle Korunur

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.