Bugün: 20.02.2019

Doğanın Pili Bitmesin

Doğanın Pili Bitmesin
Gedikkaya Anaokulu’nda atık pil eğitim toplantısı yapıldı.27.04.2017 14:19
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’nin (TAP) işbirliğinde geri dönüşüm uygulamalarının çevre kirliliğinin önlenmesindeki rolüne dikkat çekmek amacıyla Merkez Gedikkaya Anaokulu Öğlen Grubu Yıldızlar ve Papatyalar Sınıfları’nda ‘Doğanın Pili Bitmesin’, ‘Atık Piller Çöp Değildir’ ve ‘Geri Dönüştürülebilir’ eğitim toplantısı yapıldı.

Gedikkaya Anaokulu Müdürü Gaye EKİNCİ, bireylerin çevre ile ilgili hak ve görevleri konusunda çok büyük önemi olan çevre bilincinin ve duyarlılığının geliştirilmesi için, çevre eğitiminin ciddi bir şekilde ele alınıp uygulanması, çocuklar başta olmak üzere, her yaştan, her cinsten, her meslekten insanlara çevre eğitimi verilmesi ve çocuklarımıza çevre bilincini ve tabiat sevgisini küçük yaşlarda aşılamak gerektiğini belirti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Personeli Tevfik TEKBAŞ öğrencilere atık pil, atık bitkisel yağlar ve ambalaj atıkları hakkında bilgilendirdi. Eğitimde çocuklara geri kazanım bilinci aşılanırken, eğlenceli ve eğitici videolarla da verilen bilgiler desteklendi. Programın ardından öğrencilere çevre bilincini konu eden broşürler, boyama kitabı ve atık pil kutuları hediye edildi.


Etiketler: Doğanın Pili Bitmesin

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.