Bugün: 23.05.2019

Giresun Sahilleri Alarm Veriyor

Giresun Sahilleri Alarm Veriyor
Çevreye duyarsız vatandaşların ortalığa saçtığı görüntü içler acısı haliyle böyle görüntülendi.23.04.2018 14:15
Türk halkına yakışmayacak bu görüntüler Giresun-Karadeniz sahilinde duyarlı bir vatandaşın cep telefonu görüntüsüyle kaydedildi.

Özellikle sahil bölgesinde çöp yığını olarak bırakılan bu görüntülerin son bulmasını isteyen vatandaşlar yetkililere seslendi. Çevreye duyarlı vatandaşlar ise, çevreye ve doğaya duyarsız vatandaşlara bir çağrıda bulunarak, piknik sonrası çöplerini çöp kutularına ve çöp poşetlerine atmaları yolunda tavsiyelerde bulundular. Vatandaşlar, “Bu çevre ve doğa bizim. Bu nedenle bu tür yerleri kendi evimizin bahçesi gibi korumalıyız. Kendi bahçemize çöp atmıyorsak, denize ve sahile de çöp atmamalıyız” diyerek önemli bir çağrıda bulundular.

Atilla Yücel adlı bir başka duyarlı vatandaş ise kendisini çok rahatsız eden bir konuyu gazeteyle paylaşmak istediğini belirterek şunları kaydetti:

“Biliyorsun havalar yavaş yavaş ısınıyor ve insanlar kendilerini sahile atıyorlar. Bazıları spor (benim gibi) bazıları ise gezme amaçlı. Beni rahatsız eden konu ise sahilde pek görünmeyen çöplerle ilgili. Yürüdüğümüz ya da spor yaptığımız yerler temizleniyor lakin bu görünmeyen aslında görünüp de görünmeyen çöplerle alakalı. Bir vatandaş olarak bu beni çok rahatsız ediyor. Şayet belediye genel bir temizlik kampanyası başlatsa ben gönüllü olarak seve seve çalışmaya razıyım. Şayet bu konunun bir haber değeri varsa es geçmeyin lütfen. Buraya böyle çöp atanlar evinde de temiz değildir diye düşünüyorum.”

Haber: Sedat Karakaya

Etiketler: Giresun Sahilleri Alarm Veriyor

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.