Bugün: 23.05.2019

GRÜ Çevre Mühendisliği Akademisyenlerinden, Çevre Eğitimi Projesi

GRÜ Çevre Mühendisliği Akademisyenlerinden, Çevre Eğitimi Projesi
Giresun Üniversitesi (GRÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Akademisyenlerinden Prof. Dr. Başak Taşeli, Dr. Öğr. Üyesi Evren Altıok ve Dr. Öğr. Üyesi Duygu Altıok, ‘Çevre Eğitimi Projesi’ kapsamında Giresun-Görele İlçesindeki çeşitli ortaokullarda öğrencilere yönelik çevre eğitimleri verdiler.23.05.2018 21:18
Proje kapsamında çevreyi korumak ve olumsuz çevre koşullarını iyileştirmek, çevre ve sağlık ilişkisi, çevreyi kirletecek davranışlardan kaçınma gibi başlıklar altında eğitimler verilirken, 5, 6 ve 7. sınıflara yönelik hazırlanan anketlerle çocukların çevre koruma konusundaki bilinç düzeyleri ölçüldü.

Çeşitli animasyonlarla zenginleştirilen eğitimlerin sonunda; WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından Karadeniz Bölgesi’ne özgü hazırlanan, içerisinde çeşitli görseller, eğitim materyalleri, canlıları tanıtan kartlar ve haritaların bulunduğu ‘Karadeniz Eğitim Kutusu’ ile Meteoroloji Genel Müdürlüğünce hazırlanan Meteoroloji 11.Bölge Müdürlüğü tarafından eğitime katkı amaçlı olarak verilen ve meteorolojik olayları anlatan kitapçık setleri okullara hediye edildi.

Verilen eğitimleri değerlendiren Prof. Dr. Başak Taşeli, bireylerin çevre eğitimini en verimli şekilde alabilecekleri öğretim seviyesinin ilk ve orta öğretim olduğunu bildiklerinden eğitimleri özellikle bu seviyedeki öğrencilerle yaptıklarını ve çalışmalarından olumlu dönüşler aldıklarını belirtti.

Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamanın herkesin ve özellikle çocukların hakkı olduğunu, verdikleri eğitimlerle öğrencilerde çevreyi koruma bilincini geliştirmeyi amaçladıkları söyleyen Prof. Dr. Taşeli, bunun geleceğe yapılan önemli bir yatırım olduğunun altını çizdi.

Etiketler: GRÜ Çevre Mühendisliği Akademisyenlerinden - Çevre Eğitimi Projesi

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.