Bugün: 19.07.2019

Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde Sızıntı

Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde Sızıntı
Görele İlçesi Çavuşlu Beldesi Taşocağı Mevkiindeki Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde meydana genel sızıntı ile ilgili Giresun İli Katı-Sıvı Atık ve İçme Suları Birliği tarafından bir açıklama yapıldı.05.06.2018 21:12
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tesisimiz arıtma ünitesi içerisinde bulunan büyük dengeleme havuzundan atık suyun aktarıldığı, bakterilerin bulunmuş olduğu küçük havuzdaki motorlarda gecenin ilerleyen saatlerinde şalter arızası meydana gelmesinden dolayı arıtmaya hazır atık su, şamandıranın görevi yapamamasından dolayı normal seviyesini aşarak taş duvar üzerinden yol kenarına sızma meydana gelmiştir.

Arızanın fark edilmesiyle birlikte olaya hemen müdahale edilerek arıza giderilmiş olup küçük havuzdaki taşmanın önüne geçilmiştir.

Tesis içerisinde ve yol kenarında sızıntıdan kaynaklı alanlarda gerekli temizlik yapıldıktan sonra her şey kontrol altına alınarak tesis içerisi ve etrafı normale dönmüştür.

Tesiste yaşananlar teknik bir arızadan kaynaklanırken, Dere suyuna herhangi bir sızma söz konusu olmayıp ilgili kamu kuruluşları yetkilileri su numunesi almak için anında görevlendirilmiş olup analiz raporları kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

Etiketler: Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde Sızıntı

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.