Bugün: 14.10.2019

Vali Sarıfakıoğulları’ndan, ‘Dünya Çevre Günü’ Mesajı

Vali Sarıfakıoğulları’ndan, ‘Dünya Çevre Günü’ Mesajı
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, ‘Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.05.06.2018 22:23
Vali Sarıfakıoğulları, yayınladığı mesajda şu düşünceleri paylaştı:

“Özellikle geride bıraktığımız yüzyıldaki hızlı sanayileşme, kentleşme ve dengesiz nüfus artışı ile meydana gelen çevre sorunu, insanlığın geleceğini de yakından ilgilendirmekte ve her geçen gün büyük tehlikeleri de beraberinde getirmektedir.

Dünyadaki mevcut kirliliğin  % 50 sinin son 35 yılda meydana geldiği düşünülürse olayın ciddiyeti daha iyi anlaşılmakta ve bütün dünya ülkelerinin çevre sorunlarına karşı el birliği ile mücadele etme zaruretini ortaya çıkarmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre bir milyarı aşkın insan hava kirliliğinin doğrudan tehdidi altındadır. Çevre sorunları dünyamızı topyekûn tehdit eden bir sorundur. Bu sorunların insanlığın geleceğine yönelik etkilerini ve alınması gereken tedbirleri görüşmek üzere 1972’de Stockholm’de 13 ülke bir araya gelmiştir. ‘Çevre ve İnsan’ konulu toplantı sonucunda 5 Haziran ‘Dünya Çevre Günü’olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Doğal kaynakların ve doğanın ekolojik dengeye zarar vermeyecek şekilde işletildiği, çevre ile dost yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının arttığı, sürdürülebilir kalkınma ile doğal yaşam koşulları korunurken yaşam kalitesi ve hayat standartlarının geliştirildiği, temiz, yeşil ve yaşanabilir bir çevreyi gelecek nesillerimize bırakabilmemiz dileğiyle, tüm vatandaşlarımızın ‘Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum.”

Etiketler: Vali Sarıfakıoğulları’ndan - ‘Dünya Çevre Günü’ Mesajı

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.