Bugün: 14.12.2018

Yaşanabilir Bir Çevre İçin El Ele

Yaşanabilir Bir Çevre İçin El Ele
5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında amacıyla Bulancak 75. Yıl Anaokulu Sabah Grubu Atom Karınca Sınıfı ve Papatyalar Sınıfı anaokulu öğrencileri, Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR’ı makamında ziyaret ettikten sonra öğrenciler tarafından Belediye Birimleri’ne atık pil kutuları dağıtıldı.01.06.2017 21:23
Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR; Atık Pil Toplama Kampanyası kapsamında İlçe de 1.250 Kg. atık pil toplandığını ve çevrenin bütün kaynakları dolaylı veya dolaysız yoldan etkilediğine dikkati çeken Başkan Yakar; “1 Pil 800 ton suyu kirletebiliyor. Bin 250 kilo atık pil emin olun bizim yediğimiz sebzeleri, meyveleri içtiğimiz suların hepsini kirletmek için çok fazla olduğunu, geçmişten emanet olarak aldıkları çevreyi sağlam bir şekilde gençlere teslim etmek istediklerini belirterek, Çocuklarımızda çevre bilincini aşılamak, geleceğimize daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak hedefindeyiz. Biz istiyoruz ki çevremiz temiz olsun. Havamız, suyumuz temiz olsun. Çalışmalarımız güzel ve yaşanabilir bir Bulancak olması için” diye konuştu.

Bu tür etkinliklere gösterdikleri ilgiden dolayı 75. Anaokulu öğretmelerine ve öğrencilere teşekkür edip, öğrencilere oyuncak hediye edildi.


Etiketler: Yaşanabilir Bir Çevre İçin El Ele

Diğer Çevre haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.