Bugün: 22.10.2018

‘Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’ Yapıldı

‘Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’ Yapıldı
Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’nın 6.’sı 16 Mayıs 2017 Salı günü, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.19.05.2017 23:38
‘Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı 2017’, ilk kez Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile bölgesel nitelikte düzenlenmiştir. Çalıştaya; Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Rize, Samsun ve Trabzon illeri sözlü sunum, poster sunumu ve izleyici katılımları ile destek verdi. Çalıştayda, ilimizde ve bölge illerinde görev yapan öğretmenler, okul/kurum yöneticileri, il/ilçe yöneticileri ve akademisyenlerin bulunduğu yaklaşık 350 izleyici, birçok yenilikçi uygulama ve materyal örneği etrafında bir araya geldi.

16 Mayıs 2017 Salı günü saat 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapılan çalıştay; öğrenmeyi ve öğrenme ortamlarını zenginleştirmek için gayret eden öğretmenleri ve eğitimcileri, meslektaşları ile bir araya getirerek iletişim ve işbirliği temelinde yeni öğrenme ortamları yaratmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda çalıştayda, 10 adet sözlü sunum, 11 adet poster sunumu ve 8 adet atölye çalışması yer aldı.

Çalıştay’ın açılışında konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Necati AKKURT; Kamuoyuna zaman zaman eğitimle ilgili olumsuz haberlerin yansıdığını ancak, düşünülenin aksine eğitimde iyi örneklerin de çok olduğunu, bize düşen görevin bu iyi örnekleri ortaya çıkarıp onların yaygınlaştırılmasını sağlamak olduğunu belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü AKKURT konuşmalarının devamında, özellikle eğitimin kalitesinin artırılmasının üzerinde durdu. Yapılan bu tür çalıştaylar yoluyla eğitim öğretim ortamlarında uygulanan yenilikçi yöntemlerin, tekniklerin ve içeriklerin paylaşılarak yaygınlaştırıldığını, özgün çalışmaların ön plana çıkarıldığını ve böylelikle bu çalışmaların model alınarak kalite artırımına katkılar sağlandığını belirtti. Müdür AKKURT konuşmasının son bölümünde ise; çalıştaya iştirak eden Artvin Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdulcelil KAHVECİ’ye, Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Sayın Seydi DOĞAN’a, Ordu Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Şaban KARATAŞ’a, Trabzon Milli Eğitim Müdürü Sayın Hızır AKTAŞ’a, Atölye çalışmaları ile çalıştaya destek veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına, Öğretmen Akademisi Vakfına, Poster Sunumları, Sözlü Sunumları ve izleyicileri ile çalıştayda yer alan Giresun, Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Rize, Samsun ve Trabzon ili eğitim camiasına, organizasyon için çalıştaya kapılarını açan Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen, öğrenci ve personeli ile organizasyonun gerçekleştirilmesine vesile olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimine teşekkürlerini iletti.


Etiketler: ‘Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’ Yapıldı

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.