Bugün: 22.08.2019

Alucra’da Öğrencilerle Deprem Tatbikatı Yapıldı

Alucra’da Öğrencilerle Deprem Tatbikatı Yapıldı
Alucra Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirilen deprem tatbikatında öğrenciler olası depremlere karşı bilinçlendirildi.28.02.2019 18:44
Sivil Savunma Kulübü Öğretmeni Mehmet Uzun önderliğinde Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulunda deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Birinci derece deprem bölgesinde yer alan Alucra'da, olası deprem ve doğal afetlere karşı zaman zaman yapılan tatbikatlarla öğrenciler bilinçlendiriliyor. Bu kapsamda Alucra Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen deprem tatbikatında öğrenciler olası bir depreme karşı neler yapmaları gerektiği konusunda eğitildi.

Okuldaki tüm öğretmen, öğrenci ve çalışanların katıldığı deprem tatbikatı alarm sesi ile birlikte başladı. Deprem alarmı sonrası öğrenciler depremin ilk anlarında neler yapmaları konusunda bilinçlendi. İlk alarm sesi ile sıraların altına saklanan öğrenciler daha sonra ikinci alarm ile birlikte güvenli bir şekilde okul bahçesine toplandı. Tatbikat sırasında öğretmenler, deprem esnasında öğrencilerin nasıl davranılması gerektiğini hem teorik olarak hem de pratik olarak anlattı.

Haber: Kadir BEKİROĞLU / www.alucrahaber.com

Etiketler: Alucra’da Öğrencilerle Deprem Tatbikatı Yapıldı

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.