Bugün: 18.12.2018

Arıcılar; “Önce Eğitim” Dediler

Arıcılar; “Önce Eğitim” Dediler
Tirebolu Halk Eğitim Merkezi tarafından Kuzgun Köyü ve çevresinde bulunan köylüler için arıcılık eğitimi veriliyor.06.03.2018 14:08
Haftada 3 gün verilen kurslara erkekler yanında kadınların da katılması dikkatlerden kaçmadı.

Konuyla ilgili bilgi veren Köy Muhtarı Sedat Gündüz; “Halk Eğitim Merkezi yetkilileri ile görüşerek köylerde babadan görme usullerle yapılan arıcılık için eğitim verilmesini istedik. Yetkililer bu isteğimizi değerlendirerek isteğimiz kabul ettiklerini bildirdiler. Köyümüz halkından az sayıda olsa da bazı hemşerilerimiz arıcılık yapıyordu. Başta bizim köylüler olmak üzere arıcılık işiyle uğraşan hemşerilerimiz bu işin nasıl yapılması gerektiği konusunda konunun uzmanları tarafından eğitiliyor. Haftada 3 gün devam eden kurslarımıza yaklaşık 50 kişi katılıyor bunlar arasında 4-5 kadınımız da bulunuyor. Eğitime gelen eğitmenler de ilgiden memnunlar. Daha fenni arıcılık için eğitimin zorunlu olduğuna herkes inanmış durumda” dedi.

Köylüler tarafından yapılan Kuzgun Köyü İlköğretim Okulu’nun atıl kalmasından sonra ilk defa eğitimin yapıldığı okulda, eğitimin yanında köyün sorunları için de toplantılar yapılıyor. Okul bahçesi köylü devlet işbirliği ile parke taşı döşenerek düğün ve nişan gibi etkinliklere de sahne oluyor.

Haber: İbrahim Balcıoğlu


Etiketler: Arıcılar; “Önce Eğitim” Dediler

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.