Bugün: 20.02.2019

Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi

Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi
Bu yıl ‘Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi’ sloganıyla 25 Haziran Pazartesi günü başlayan ‘Yaz Kur'an Kursları’ hakkında din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticilerine yönelik seminer gerçekleştirildi.25.06.2018 20:49
Giresun Müftülüğü geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin milli ve manevi duygularla yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

25 Haziran Pazartesi günü açılan ‘Yaz Kur'an Kursları’nda çocuklara ve gençlere Kur'an-ı Kerim, temel dini bilgiler, temel inanç esasları dersleri verilecek. Yaz Kur’an Kursları için birinci kur kayıtları 1 Haziran - 2 Temmuz, ikinci kur kayıtları ise 16 - 30 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 8 hafta sürecek olan kurslar 17 Ağustos Cuma günü sona erecek.

YAZ KUR’AN KURSLARI İÇİN BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2018 yılı Yaz Kur’an Kursları uygulama esasları hakkında Ankara’da eğitime katılan Vaiz Gülay Ayar ve İmam Hatip Orhan Cesur Giresun’da görev yapan din görevlilerine seminer verdiler.

Giresun Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen seminer 3 oturumda tamamlandı.

Seminerde din görevlilerine seslenen Orhan Cesur,"Hoca bazen psikolog gibi olmalı. Hocalığın sadece anlatmak olmayıp, dinlemek olduğunu göstermeli. Peygamber Efendimiz davetini hikmetle ve güzel öğütle gerçekleştirmiştir, din görevlileri de anlatımlarıyla çocuğa ahlaki kişilik kazandırmalıdır" dedi.

Vaiz Gülay Ayar ise mahremiyet eğitimi hakkında bilgiler vererek ebeveynlerin dahi çocuklarını severken izin istemesi gerektiğini, bu davranışın çocukta bir farkındalık meydana getireceğini belirtti. Ayar, istismar hakkında da bilgiler vererek şüpheli durumlarda mutlaka yetkili birimlerin bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Seminere Giresun Müftü Yardımcısı Murat Mutlu ve Din Hizmetleri ve Eğitimi Kısım Şefi Ömer Yılmaz da katıldı.

Etiketler: Camide Çocuk Sesi - Vatanımın Neşesi

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.