Bugün: 14.12.2018

Çanakçı TEOG Birincisi Ödüllendirildi

Çanakçı TEOG Birincisi Ödüllendirildi
Giresun’un Çanakçı İlçesi’nde Türkiye TEOG Birincileri arasına girmeyi başaran tek öğrenci Cemre Köse; Giresun Vakfı ve Çanakçı Belediyesi tarafından ödüllendirildi.13.06.2017 11:44
Çanakçı İlçesi’nde sahilden 43 km. içerideki Karabörk Köyü’nde ikamet eden ve taşımalı sistemle eğitim gören, her gün 10 km. uzaklıkta ki evinden okumak için yola çıkan Cemre Köse büyük bir başarıya imza atarak Çanakçı’nın gururu olmayı başardı.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan ve TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru yapan Cemre Köse okuldan arta kalan zamanlarında köy yaşamında tarlada bahçe de ailesine yardım etmekle geçiriyor. İdealinde gelecekte Fen Lisesi’ni okuyarak bir bilim insanı olmayı hedefleyen Cemre Köse TEOG sınavındaki başarısında ailesinin ve öğretmenlerinin katkısının büyük olduğunu belirterek teşekkür etti.

Giresun’un diğer ilçelerinde TEOG birincileri resmi kurum ve kuruluşlar tarafından ödüllendirilirken, Çanakçı TEOG birincisi Cemre Köse’nin birinciliği ancak yerel medyada yer bulabildi. Giresun Vakfı ve Çanakçı Belediyesi tarafından düzenlenen bir törenle başarısı ödüllendirilen Cemre Köse’ye cep telefonu, kitap ve bir altın hediye edildi.

Giresun Vakfı’nın Çanakçı İlçesi’ndeki bu başarısına ortak olmasından büyük bir mutluluk duyduğunun altını çizen Belediye Başkanı Tuncay Kasım, oldukça zor şartlar altında eşit olmayan bir süreçte Cemre Köse’nin TEOG birinciliğinin kendilerini onurlandırdığını söyleyerek Giresun Vakfı’nın eğitime vermiş olduğu destekten dolayı da ayrıca teşekkür etti.

Haber: Şaban Kutlu


Etiketler: Çanakçı TEOG Birincisi Ödüllendirildi

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.