Bugün: 22.03.2019

GRÜ TİF Radyo, Yayına Başladı

GRÜ TİF Radyo, Yayına Başladı
Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi (TİF) bünyesinde kurulan Üniversite Radyosu’nun (TİF Radyo) açılışı, 08 Haziran 2018 Cuma günü gerçekleştirildi.09.06.2018 15:05
Uzun çalışmalar sonucunda alt yapı hazırlıkları sona eren ve yayın hayatına başlayan TİF Radyo’nun açılış törenine GRÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un yanı sıra, Tirebolu Kaymakamı Abdulkadir Şahin, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Hakan Baştürk, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı, Cumhuriyet Savcısı Yavuzhan Kocaman, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Hayrettin Orhanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz,  İletişim Fakültesi Öğrencileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şaban Aydın, Dernek Üyesi Hüseyin Aydın ve basın mensupları katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas kısa bir konuşma yaptı. İletişim fakültesinde radyo yayınları bugün itibariyle başlayacağını ve bunun kendileri için büyük önem taşıdığını söyleyen Elmas sözlerine şu şekilde devam etti:  “TİF Radyo’nun yayın hayatına başlamasını takiben Eylül ayında veya en geç Ekim ayından sonra TV yayınlarımızı da internet üzerinden yapmayı planlıyoruz. Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nün öğrencilerinin yayın yapması için altyapı çalışmalarımızı tüm gücümüzle sürdürüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında birçok önemli cihazı İletişim Fakültesi’ne kazandırdık. Radyomuz ilk etapta internet üzerinden yayın yapacak, daha sonra da karasal yayına geçecektir. Radyo yayınları öğrencilerimizin olduğu kadar akademisyenlerimizin de çalışmalarını paylaşabilecekleri bir platform olması sebebiyle ayrıca önem taşımaktadır. Radyonun kurulmasında verdikleri destekten dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’a ve emeği geçen akademik ve idari personele teşekkür ediyorum.”

Daha sonra Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun radyo stüdyosunda ilk canlı yayını yaptı. Kendisiyle yapılan canlı söyleşide Prof. Dr. Coşkun, Giresun Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana geçirdiği gelişimler hakkında bilgi verdikten sonra iletişimin insan hayatındaki önemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Giresun Üniversitesi için Tirebolu İletişim Fakültesi’nin oldukça değerli olduğunu söyleyen Rektör Coşkun, gazete, radyo ve televizyon gibi uygulama alanlarının öğrencilerin daha nitelikli yetişmelerinde oldukça önemli olduğu vurgusunu yaptı. Söyleşi bitiminde ise Prof. Dr. Cevdet Coşkun radyo çalışanlarına teşekkür ederek öğlen haberlerinin yayınlanması için stüdyoyu öğrencilere devretti.

Etiketler: GRÜ TİF Radyo - Yayına Başladı

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.