Bugün: 15.12.2018

Müftü Oral’dan, Yaz Kur’an Kursu Açıklaması

Müftü Oral’dan, Yaz Kur’an Kursu Açıklaması
Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, bir basın açıklaması yaptı.11.06.2017 15:53
Oral  yaptığı Basın açıklamasında, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Yaz Kur'an Kursları için kayıtların 01 Haziran'da başlandığını ve kayıtların devam ettiğini belirterek ‘Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım’ ana temasıyla düzenlenecek kurslarda ilk dersin 12 Haziran'da başlayacağını ifade ederek konuşmasını  şöyle sürdürdü:

“Öncelikle yeni Yaz Kur’an Kursu öğretim yılımız hayırlı olsun inşallah.

Ramazan Kur’an’ın indiği ay, kur ‘anın indiği ayda inşallah yavrularımızı kuranla buluşturacağız. Bu sene yaz kurslarımız Ramazana da rastlamış oldu. Gelecek sene artık ramazandan sonra olacak yaz kurslarımız.  Geçen yıl biz yaklaşık 968 noktada il genelinde 1171 öğretici ile 21500 öğrenciye yaz kursu hizmeti verdik. Bu senede inşallah  her sonraki yıl  bir önceki yıldan daha fazla rakam hedefliyoruz. Yaklaşık 1200 öğreticimiz şuanda hazır durumda bu yıl yine 100 civarında kurs ve cami ortamında  istediğimiz öğrenci sayısına yani geçen yıl 21500 olan bu rakamı  yukarılara çıkarmayı hedefliyoruz.

Diyanet işleri başkanlığımızın Yaz kurslarındaki hedef kitlesi 10-14 yaş arası öğrencilerimizdir.  Bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığımızın çalışmaları var. Ancak biz Türkiye ve illerinde hedef kitlenin ne kadarına ulaşıyoruz. Biz Giresun’un özelinde bunun müzakeresini de yaptık. Giresun’umuz geçtiğimiz yıl hedef kitlenin yüzde 42 sine ulaşmıştır. Bizim ulaştığımız hedef kitle sayımızla Türkiye’de performansı  yüksek iller içerisinde ilk 6 içerisindeyiz. Dolayısıyla biz sizin aracılığınız ile Giresun kamuoyuna bu hakikati de duyurmak istiyoruz.

Çocuklarımızı yaz kurslarında buluşturalım halkımızdan da bu konuda çocukların kolundan tutup yaz kurslarımızla tanıştırmalarını camimize getirmelerini kuran kurslarımıza getirmelerini bekliyoruz. Bizim öğretici sıkıntımız yok öğreticilerimiz hazır, mekânlarımızda hazır hatta bu sene şehir merkezlerinde Milli Eğitim müdürlüklerimizle de görüşerek uygun olan okulların sınıflarından da istifade edeceğiz inşallah.

Yaz kuran kurslarımız ramazan ayında yani kuran ayında başladığı için bu senenin teması “Kuran ayında kuranla buluşalım” oldu.  İnşallah yavrularımızı Kur’an’la buluşturmuş oluruz. Kur’an eğitimi ile Kur’an terbiyesiyle buluşturmuş oluruz.

Bu vesileyle bende yaz kuran kursumuzun hayırlı olmasını diliyorum ilimize, ülkemize, ülkemizin gençliğine katkı sunmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum.”


Etiketler: Müftü Oral’dan - Yaz Kur’an Kursu Açıklaması

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.