Bugün: 25.11.2020

Müftü Oral: “Hafızlık, Kur’an-ı Kerim İle Yücelmektir”

Müftü Oral: “Hafızlık, Kur’an-ı Kerim İle Yücelmektir”
Giresun İl Müftülüğünce hafız din görevlilerine yönelik ‘Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Kursu’ açıldı.10.11.2020 18:42
Diyanet İşleri Başkanlığı, din hizmetleri sınıfında görevli hafız personelin Kur’an-ı Kerimi usulüne uygun ezbere okuyabilmelerini sağlamak, din hizmetlerinde büyük bir öneme sahip olan hafızlıklarını pekiştirmek, aşır okuma tavırlarını geliştirmek amacıyla 6 ay süreli ‘Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı’ hazırladı.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı’ kapsamında Giresun İl Müftülüğünce düzenlenen hizmet içi eğitim kursu, İl Müftüsü Muhittin Oral’ın ilk dersi vermesi ile başladı.

Hafızlığın Kur’an’ın öngördüğü değerleri özümseyip tutum ve davranışları ona göre belirleyerek taçlandırılması gerektiğini belirten İl Müftüsü Oral; “Zihin ve gönüllerini Kur’an-ı Kerim’in lafzı, manası ve muhtevasıyla dolduran din görevlilerimiz sahih dini bilginin kürsü, minber ve mihraplardan yükselen sesidir. Din görevlilerimiz hikmet ve güzel öğütle çalmadık kapı girilmedik gönül bırakmamalı, toplumsal ve manevi huzurun artması için Kur’an’ın ve Sevgili Peygamberimizin mesajlarını topluma ulaştırmalıdır.” dedi.

Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Kursu 6 ay sürecek, kurs sonunda yapılacak bitirme sınavında başarılı olan personele ‘Başarı Belgesi’ verilecek.

Etiketler: Müftü Oral: “Hafızlık - Kur’an-ı Kerim İle Yücelmektir”

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.