Bugün: 20.02.2019

MYO Öğrencilerinden İstihdam Geliştirici Projeler

MYO Öğrencilerinden İstihdam Geliştirici Projeler
Tirebolu Mehmet Bayrak MYO Doğankent Ek Binası öğrencilerinden istihdam geliştirici projeler geliştirildi.08.05.2017 14:16
Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu Doğankent Ek Hizmet binası öğrencileri 13/15 Mayıs 2017 tarihinde Giresun da yapılacak olan istihdam ve tanıtım fuarına mesleki proje yarışmasına 3 proje ile katılacaklardır.

1.ci Proje, PLC ile paketleme sistemi; İki taşıma sistemi üzerine kurulan projede üsten paketler sayılarak geçiyor, alttaki bant ise dolu kutuları alarak boş kutuları getirerek paketleme yapacaktır. Grup çalışması yapılan projede; Ertuğrul Emre Sağlam, Gökmen Sarı, Orhan Sönmez ve arkadaşları çalışmaktadırlar.

2.Proje Güneş enerjisi paneliyle ev aletlerinin elektrik ihtiyaçlarının karşılanması; güneş panelinden elde edilen enerjiyi kullanarak aküleri şarj etmek ve akülerdeki 12 volt enerjiyi invertör sayesinde 220 volt 50 hz enerjiye dönüştürerek ev aletlerinin çalışmasını sağlamak. Grup çalışması yapılan projede; Berat Ertan Özçelik, Öner Gedik, Recep Bengi ve arkadaşları çalışmaktadırlar.

3.cü Proje ile ise dere yataklarına mini santral kurularak elektrik elde edilmesi; Dere yataklarına 150Watt elektrik üretimi yapacak şekilde düzenlenmek üzere yapılan projedir. Grup çalışması yapılan projede; Furkan Cihan Güvendi, Selahattin Ocak, Okan Kırca ve arkadaşları çalışmaktadırlar.

Meslek Yüksek Okulu Elektrik ve Enerji bölüm başkanı öğretim görevlisi Arif Emre Özdemir; “Gruplar halinde projeleri hazırlayan öğrencilerimiz okulumuzu Giresun istihdam fuarında en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Umarım iyi bir derece ile dönerler.” dedi.


Etiketler: MYO Öğrencilerinden İstihdam Geliştirici Projeler

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.