Bugün: 15.07.2020

Öztürk; “Giresun, LGS sıralamasında sekizinci”

Öztürk; “Giresun, LGS sıralamasında sekizinci”
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı 2019 Liselere Giriş Sistemi (LGS) öğrenci performans raporuna göre Giresun'un genel puan sıralamasında Türkiye 8'incisi olduğunu bildirdi.24.06.2019 22:47
Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun'un LGS sonuçlarını değerlendirdi.

Öztürk, şu bilgileri verdi: “Milli Eğitim Bakanlığı’nın 24 Haziran 2019 tarihinde yayımladığı, 2019 Liselere Giriş Sistemi (LGS) öğrenci performans raporuna göre Giresun, genel puan sıralamasında Türkiye 8’incisi oldu. LGS alt testlerde ve yerleştirmeye esas puan ortalamalarında ise Türkiye ortalamasının üstünde yer aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre Giresun ili LGS performansı; Türkçe dersi ortalaması ile Türkiye 2.liği, Matematik dersi ortalaması ile Türkiye 8.liği, Fen Bilimleri dersi ortalaması ile Türkiye 3.lüğü, TC İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük dersi ortalaması ile Türkiye 2.liği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ortalaması ile Türkiye 2.liği ve Yabancı Dil dersi ortalaması ile Türkiye 4.lüğü ile sonuçlanmıştır”.

Sonuçların Giresun açısından son derece dikkat çekici olduğunu, ortaya çıkan başarıdan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk , “Çocuklarımızın bu başarılarını görmek bizleri çok mutlu etti. Giresun, 2018 yılı Liselere Giriş Sınavı genel puan sıralaması istatistiklerinde 49. sırada yer alırken, 2019 yılı Liselere Giriş Sınavı genel puan sıralaması istatistiklerinde 8. sıraya yükselmiş bulunuyor. Giresun’a yakışır bir sonuç.

Öğretmenlerinizin bu başarıdaki emekleri, özverili çalışmaları ve çocuklarımızın yetiştirilmesinde gösterdikleri hassasiyet ilimiz genelinde aldığımız bu güzel sonuçla nihayetlenmiştir. Bu başarıda öncelikle öğretmenlerimizin, okul idarecilerimizin, eğitim camiasında çalışan herkesin büyük katkısı var. Bu vesileyle Giresun eğitimine katkı sunan tüm okul müdürlerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, velilerimizi ve tüm İl Milli Eğitim camiamızı tebrik ediyorum.’’dedi.

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.