Bugün: 26.03.2019

Pirazizli Öğrenciler Türkiye Şampiyonu

Pirazizli Öğrenciler Türkiye Şampiyonu
Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 14 ilden 39 lise takımının katıldığı 2018 First Robotics Competition İstanbul Regional'da Türkiye Şampiyonu olarak Amerika’da yapılacak finallere gitme hakkı kazandı.13.03.2018 12:33
10-12 Mart tarihlerinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda gerçekleşen 2018 First Robotics Competition İstanbul Regional'a Samsun, Adana, Kars, Niğde, Çorum ve Giresun'un da dahil olduğu 14 farklı ilden 39 lise takımı 6 haftada yaptıkları robotlarıyla yer aldı.

Robot performansının yanı sıra teknik birikimleri ve topluma kazandırdıkları değerler ile ölçümlenen takımlar bu kriterler çerçevesinde ödüllendirildi.

Konuyla ilgili olarak Piraziz ve Köyleri Kültür Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Güneş“Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pirazizli hemşerimiz Enver Yücel’in desteği ile Uluslararası Fırst Robotıcs 2018 Yarışması İstanbul Finallerinde Türkiye Şampiyonu olarak ABD'de yapılacak dünya finallerine katılmaya hak kazanmaları bizleri haklı olarak gururlandırmıştır. Öğrencilerimizin hepsi Giresun ve İlçelerinden olup, okulumuzda yatılı okumaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Yolları daima açık olsun” dedi.

Etiketler: Pirazizli Öğrenciler Türkiye Şampiyonu

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.