Bugün: 25.05.2019

TÜGVA Bulancak Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor

TÜGVA Bulancak Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilecek yaz okulu kayıtları devam ediyor.04.06.2018 22:10
18 Haziran-27 Temmuz tarihleri arasında yapılacak ve içerisinde dini eğitim konuları ile sosyal etkinlikleri barındıran program için kayıtlar vakfın Cumhuriyet Meydanında bulunan binasında başladı.

10-15 yaş grubunun (ortaokul öğrencilerinin) kayıt olabileceği program için kayıtlar 14 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. Kuran-ı Kerim, Peygamberler tarihi, Ezber, Siyer-i Nebi, İlmihal ve Adabı Muaşeret gibi dini eğitim konularının yer aldığı yaz okulunda ayrıca Yüzme, Basketbol, Kütüphane ziyaretleri, Spora özendirme etkinlikleri, Satranç, Gezi ve Piknik gibi sosyal etkinliklerde yer alacak.

Erkek ve kız öğrenci gruplarının ayrı olacağı yaz okulu Bulancak merkezde önümüzdeki günlerde belirlenecek bir okulda yapılacak. Eğitim müfredatının hazır olduğu programda ayrıca seminerler ile öğrencilerin kişisel gelişimleri üzerine de çalışmalar yapılacak. Bilgi yarışmaları ile de öğrenciler çeşitli konular üzerine yarıştırılacak.

TÜGVA Yaz Okulu'nun eğitim programı hakkında bilgi veren Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN, öğrencilerin sabahtan öğlene kadar dini eğitim konularında ders göreceklerini öğleden sonraki kısmın ise haftanın bazı günlerinde eğlence ve atölye çalışmalarına yönelik olduğu söyledi. Göktekin ayrıca "formatı gereği içerisinde yüce kitabımız Kuran-ı Kerimi okumayı ve anlamayı öğreten, Peygamberimizin örnek hayatı ile gençlere dokunmayı hedeflediğimiz ayrıca öğrenirken eğlenebilecekleri bir program ile yaza giriş yapıyoruz. Altı hafta sürecek TÜGVA Yaz Okulumuza tüm ortaokullu öğrenci kardeşlerimizi davet ediyoruz" dedi.

Yaz Okulu ile ilgili detaylı bilgi www.tugvabulancak.org/yazokulu2018 ya da 0539 623 92 96 numaralı telefondan alınabilir.


Etiketler: TÜGVA Bulancak Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.