Bugün: 17.01.2021

TÜGVA'dan ‘Azerbaycan’ Konulu Resim Yarışması

TÜGVA'dan ‘Azerbaycan’ Konulu Resim Yarışması
Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimlerini gözeterek onların kültürel birikime önem veren Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA),...17.12.2020 14:35
...pandemi sürecinde öğrencilerin evden çıkmadan keyifli ve verimli vakit geçirebilmeleri için yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin yaptığı açıklamada; “Ermenistan işgali altında olan Karabağ’ın, Azerbaycan ordusunun harekete geçmesiyle büyük bir zaferle yeniden özgürlüğüne kavuşmasına ithafen; ‘İki Devlet, Tek Millet’ anlayışıyla genel merkezimizin organizasyonu ile Türkiye genelinde Resim Yarışması organize ediyoruz. Bu vesile ile Bulancak gençliğimizi bu yarışmaya davet ediyor, dereceye girecek öğrencilerimize İlçe Temsilciliği olarak bizlerde sürpriz ödüller vereceğiz” dedi.

Azerbaycan Gençlik Vakfı ile yakın zamanda protokol imzalayan ve gençler için ortak çalışmalar yürüten TÜGVA bu projeyle bir ilki gerçekleştiriyor. İki ülke gençlerinin aynı anda yarışacağı Bu yarışma da TÜGVA liseli öğrencilerin gözünden Karabağ zaferini görmeyi ve bu vesileyle kardeşlik duygularını pekiştirmeyi hedefliyor.  Proje sonunda Türkiye’ de ilk üçe giren öğrenciler, Azerbaycan’a, Azerbaycan’da ilk üçe giren öğrenciler de Türkiye gezisine gitmeye hak kazanacaklar.

Resim ve güzel sanatlar konusunda uzman akademisyen ve sanatçıların jüri olarak yer alacağı Türkiye- Azerbaycan Resim Yarışması’na son başvuru tarihi 24 Ocak 2021.

Ayrıntılı bilgi için TÜGVA sitesindeki şu adresten alınabilir: http://tugva.org/karabag-zaferi-resim-yarismasi

Etiketler: TÜGVA'dan ‘Azerbaycan’ Konulu Resim Yarışması

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.