Bugün: 22.01.2019

Veterinerlik Öğrencilerinden Dimes'e Eğitim Gezisi

Veterinerlik Öğrencilerinden Dimes'e Eğitim Gezisi
Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu (MYO) Veterinerlik Bölümü, Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı koordinasyonunda Dimes'e ait Kazova Vasfi Diren Tarım İşletmesi'ne eğitim gezisi düzenledi.19.05.2018 14:48
Dimes tarafından 2003 yılında mülkiyeti Tarım Bakanlığı’na ait Tokat’ın Turhal ilçesindeki 5.415 dekarlık arazi üzerine kurulan Kazova Tarım İşletmesi’ni, %25 TİGEM iştirakiyle “Kazova Vasfi Diren Tarım İşletmesi” adı altında yapılan işbirliği ile özel sektörün faliyete geçirdiği ilk kuruluştur.

Dimes, modern işletmecilik anlayışıyla yüklendiği bu misyonu, gerek tarım gerekse hayvancılık alanında gerçekleştirdiği projelerle verimli bir şekilde ortaya koymaktadır. Eğitim için gelen tüm öğrencilere de gerekli kolaylığı sağlamaktadır. 670 baş sağmal toplamda 1500 adet başlık olan işletme profosyonel bir hayvancılık hizmeti yapmaktadır.

Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü öğrencileri işletmenin hayvansal üretim bölümü tamamen gezerek burada yapılan çalışmaları yerinde inceledi. İşletmenin veteriner hekimi, ziraat mühendisi ve makina mühendisleri tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan öğrencilerimiz profosyonel hayvancılık üretimi ve bakımını yerinde görme fırsatına eriştiler. Şirketin üst düzey yöneticileri tarafından da yapılan bilgilendirmeler ve yapılan ikramlar sonunda öğrencilerimizin gezisi sonra ermiştir.

Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü öğrencileri eğitim gezisi esnasında her türlü desteği ve yardımı gösteren genel müdür ziraat mühendisi Koray Süner'e, işletme veteriner hekimi Mustafa Polat'a, hayvan şube müdürü makine mühendisi Halit Alyeşil'e gösterdikleri misafirperverlik ve yardımları için teşekkürlerini ilettiler.

Haber: Kadir Bekiroğlu / www.alucrahaber.com

Etiketler: Veterinerlik Öğrencilerinden Dimes'e Eğitim Gezisi

Diğer Eğitim haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.