Bugün: 19.04.2019

‘İstiridye Mantarı Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi’ne Müracaatlar 9 Temmuz’da Başlıyor!

‘İstiridye Mantarı Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi’ne Müracaatlar 9 Temmuz’da Başlıyor!
Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) arasında imzalanan 'DOKAP Bölgesinde İstiridye Mantarı Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi İçin Aktarılacak Ödeneğin Kullandırılması, İzlenmesi ve Denetimine İlişkin Protokol' kapsamında; Giresun’da İstiridye Mantarı Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi’ne müracaatlar 9 Temmuz 2018 tarihi itibariyle başlayacak.06.07.2018 21:01
Proje kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve DOKAP tarafından başvurusu uygun görülen yararlanıcılara, istiridye mantarı üretiminin yaygınlaştırılması tesisi için satın alacakları; çadır, iklimlendirme, klima, kompost, raf ve zemin betonu için 25.000 ₺'ye kadar hibe verilecek.

1.    Başvuru tarihi itibariyle ücretli çalışan olmamak. (Taahhütname alınacak)

2.    Başvuru tarihi itibariyle Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak. (Taahhütname alınacak)

3.    DOKAP BKİ alanında hiçbir hibe desteğinden yararlanmamış olmak. (Taahhütname alınacak)

4.    Sabit ikametgâhı olması en az 50 m2 kapalı alan ve toplamda en az 1000 m2 alana sahip olmak. (İkametgâh belgesi ve tapu fotokopisi alınacak)

5.    5 yıl boyunca üretime devam edilecek olup, hiçbir şart altında başka kişiye devri ve satışı söz konusu olmayacaktır. Bu konuda taahhütname alınacaktır.

6.    Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt şartlarını sağlamayan arazi ve kişiler projeden faydalanamayacaktır. (Tesisin kurulu olduğu tapuyu içeren güncel Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi alınacak)

7.    Kadın üreticilerin başvuruları öncelikle değerlendirilecektir.

PROJE BAŞVURU TARİHLERİ:

Başlangıç: 09/07/2018

Bitiş: 27/07/2018 mesai bitimi

PROJE BAŞVURU YERİ:

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü

DESTEKLENECEK EKİPMAN VE ÜRÜNLER:

a ) Çadır (7mx14m boyutlarında iskelet üzerinde gerilen polyester, destek ara boruları galvanizli paslanmaz özellikli, alüminyum folyo, 5 cm İzocam, alev yürümez, galvanizli iskelet üzerine yapılmış iç yüzü folyolu 2 adet kapılı)

b) İklimlendirme (Nem otomasyon cihazı, sisleme aparatı, temiz hava girişi ve kirli hava çıkış sistemi için (2 adet) fanlar, otomatik aydınlatma sistemi)

c) Klima (60 bin BTU kanallı klima ve askı malzemeleri)

d) Kompost (miselli şekilde paketlenmiş 10 ton)

e) Raf (1 m genişliğinde, 12 m uzunluğunda, 3 adet raf, 3 katlı rafın yerden yüksekliği 20 cm, kompost konulacak kısımlar 80 cm aralığında)

f) Zemin betonu (98 m2 alanda 20 cm kalınlığında)

HİBE TUTARI:

Destek miktarı KDV dâhil 50.000 ₺ tutarındaki fatura bedelinin %50’si 25.000 ₺ den fazla olamaz.

Bu bülten bahse konu Protokol'ün 8'inci maddesinin 6'ncı fıkrası gereği ilgili kesimin bilgilenmesini sağlamak amacıyla yayınlandı.

Etiketler: ‘İstiridye Mantarı Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi’ne Müracaatlar 9 Temmuz’da Başlıyor!

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.