Bugün: 27.09.2020

2019 yılı 2. Dönem Buzağı Desteklemesi Başvuruları İçin Önemli Uyarı

2019 yılı 2. Dönem Buzağı Desteklemesi Başvuruları İçin Önemli Uyarı
2019 yılı 2. Dönem Buzağı Desteklemesi'nin yazılı bir talepte bulunmaya gerek olmaksızın uygulanacağını belirten Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, bu konuda yapılması gereken işlemleri anlattı.01.04.2020 00:32
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bütün dünyada olduğu gibi, ülkemizde de ortaya çıkan COVİD-19 virüs salgını ile mücadele kapsamında, virüsün etkilerini en aza indirmek amacıyla Sağlık Bakanlığının önerilerinden hareketle halkımızın ikametgâhlarında tutulması ve yapacakları iş ve işlemlerde mümkün olduğunca fiziksel iletişimden sakınmaları maksadıyla; Bakanlığımız Hayvancılık Genel Müdürlüğünün 30.03.2020 tarih ve E.1019730 sayılı talimatları doğrultusunda, 2019 yılı Buzağı Desteklemelerinde 31.12.2019 tarihine kadar olan başvuru döneminde destekleme başvurusu bulunmayan yetiştiricilerin, 1/4/2020 – 15/6/2020 tarihleri arasında yapılacak başvuruları bir defaya mahsus olmak üzere yazılı talepte bulunmalarına gerek olmaksızın uygulanacağı açıklandı.

Konu ile ilgili bir açıklama yaparak yapılması gereken işlemleri anlatan Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, “Tebliğde belirtilen hayvancılık örgütleri; birinci başvuru döneminde başvurusunu yapmadığı üyelerinden başvuru dilekçesi almadan, bu üyeleri adına 15/06/2020 tarihine kadar il/ilçe müdürlüklerine başvuru yapabilir. İl/ilçe müdürlükleri de süresi içerisinde başvuruları E-Islaha kaydeder.

-Bir yetiştirici için birden fazla hayvancılık örgütünden başvuru talebi gelmesi durumunda; il/ilçe müdürlüğünce uygun iletişim araçları kullanılarak, yetiştiricilerin bildirimi doğrultusunda örgütü belirlenecektir.

-Herhangi bir hayvancılık örgütüne üye olmayan yetiştiricilerden bireysel askı ve hakediş listelerinin (İcmaller) hazırlanmasında, başvuru dilekçesi alınmayacaktır. E-Islahta başvuru kaydı bulunmayan tüm yetiştiriciler bireysel başvuru yapmış olarak işlem görecek olup, il/ilçe müdürlüklerince bireysel başvuru girişi yapılmasına gerek duyulmayacaktır.

-Birinci başvuru döneminde başvurusu olan yetiştiriciler için hatalı kayıt, ölüm vb. durumlar dışında, ikinci dönem için başvuru kayıtlarında işlem yapılmayacaktır.” Yetiştiricileri uyardı.

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.