Bugün: 22.01.2019

Başkan Karabıçak’tan, Çaykur Müjdesi

Başkan Karabıçak’tan, Çaykur Müjdesi
Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’ın daha ilçe halkına müjde olarak duyurduğu; Tirebolu’ya yeni Çaykur Fabrikası’nın kazandırılması projesi Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.28.04.2018 14:28
Marka haline gelmiş Tirebolu 42 çayının talebinin karşılanmaması üzerine harekete geçen Başkan Karabıçak, hem Tirebolu’ya yeni fabrikanın hayata geçirilmesi hem de istihdamın artması ve lezzetiyle içenleri kendine hayran bırakan Tirebolu 42 çayının içmeyen kalmasın diye Tirebolu’ya Çay Fabrikası’nın kazandırılmasını sağladı.

Fabrikanın kurulması planlanan yaklaşık 47 dönümlük araziyi Çaykur’a devreden Tirebolu Belediyesi, İlçe’ye kazandırılan fabrikanın mutluluğunu yaşıyor.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu 2018 yılı yaş çay kampanyası açılış toplantısında yapmış olduğu konuşma kapsamında sorulan soru üzerine verdiği cevapta; “Tirebolu’da 500 tonluk fabrika planlıyoruz. Tirebolu bölgesi de çayın üretilmek istendiği gerçekten kaliteli güzel bir çayından üretildiği bir bölgemizdir. Tirebolu 42 çayımızda önemli bir mark çayımızdır ve biz bunu yetiştiremiyor talepleri karşılayamıyoruz. Ürettiğimiz kadar sınırlı bir paketlememiz var, o bölgede yeni çaylıkların açılmasını programımıza dahil ettik.” dedi.

Etiketler: Başkan Karabıçak’tan - Çaykur Müjdesi

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.