Bugün: 22.01.2019

Çinli Yatırımcılar Giresun’da

Çinli Yatırımcılar Giresun’da
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Çin Halk Cumhuriyeti'nden gelen yatırımcıları makamında kabul etti.09.05.2018 22:30
Çinli Shandong Huaxing Taifeng İthalat ve İhracat Limited Şirketinin CEO’su Fei Lihua ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ayar ile beraberindekileri kabul eden Vali Sarıfakıoğulları, konuklarıyla bir süre sohbet etti.
 
Firmalarının, Shandong Huaxing Taifeng İthalat ve İhracat Limited Şirketi, Huaxing Taifeng ZhongCai Uluslararası Ticaret İthalat ve İhracat Limited Şirketi’nin yüzde yüz iştirak şirketi olup, Devlet Konseyi Varlık Denetimi ve İdare Komisyonu’na bağlı olduğunu belirten CEO’su Fei Lihua şirketlerinin Çin’in en büyük 100 şirketinden biri olduğunu söyledi.  CEO’su Fei Lihua  “Şirketimiz; ithalat ve ihracat, yurtiçi ticaret ve lojistik işlerini bütün olarak içeren kapsamlı bir ticaret şirketidir. Başlıca ürünlerimiz arasında tahıl ve tarım ürünleri, maden ürünleri ve işlenmiş ürünler, kimyasal enerji ürünleri, yapı malzemeleri ve mekanik ürünler bulunmaktadır. Şirketimiz, şirketler grubuna güvenerek, sektörde kendini sağlama alıp, aktif olarak genişlemeyi; iş alanlarının genişlemesini sağlayıp, kendi rekabet gücünü artırıp, iç ve dış ticareti bir bütünde toplayarak, çok çeşitli ticaret yöntemlerini kullanabilen kapsamlı bir ticaret platformu haline gelmeyi umut ediyor.
 
Türkiye'den ithal etmeyi umduğumuz ürünler arasında: fındık, ayçiçek yağı (ham yağ ve esansiyel yağlar dahil) ve krom cevheri bulunmaktadır.
 
Günümüzde ki “Kuşak ve Yol” projesi çatısı altında, Çin ve Türkiye arasındaki ticaret iş birliği giderek daha da yakınlaşmakta olup şirketimiz de ilgili projeleri gözden geçirmektedir. İlerleyen süreçte ülkenizde tarımsal ve ticari alanlara yatırımlar yapmayı planlıyoruz” dedi.
 
Fei Lihua, ticari projeleri müzakere etmek üzere 6 - 13 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye'yi tekrar ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi.
 
Çinli konuklarını ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirten Vali Sarıfakıoğulları, kendilerini fındığın başkenti ve kalbi olan Giresun’umuza yatırım yapmaya davet etti.

Etiketler: Çinli Yatırımcılar Giresun’da

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.