Bugün: 14.12.2018

DenizBank ile Giresun Fındık Borsası’ndan Destek

DenizBank ile Giresun Fındık Borsası’ndan Destek
Tarım sektöründe %40 pazar payı ile özel bankalar arasında lider olan DenizBank, üreticileri her alanda desteklemeye devam ediyor.05.07.2017 14:48
Bankanın Türkiye’nin ilk fındık borsası olan Giresun Fındık Borsası ile imzaladığı işbirliği kapsamında fındık üreticileri, tüccarlar ve sanayiciler ürünlerini Giresun Lisanslı Depoculuk A.Ş.’ye teslim ederek, ürün bedeli ödemesini DenizBank şubelerinden alabilecek, aynı zamanda Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) karşılığı kredi ile nakit ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecek.

Dünyanın en büyük tarım ekonomilerinden biri konumunda bulunan ülkemizde bu alanın stratejik önemine büyük önem atfeden DenizBank, söz konusu çalışmalarını, temeline “Çiftçimizin Yüzü Gülsün” anlayışını yerleştirdiği bakış açısı ile devam ettiriyor.

Banka bu kapsamda Türkiye’nin ilk fındık borsası olma özelliğini taşıyan Giresun Fındık Borsası ile anlaşma gerçekleştirdi. 4 Temmuz 2017 tarihinde yapılan işbirliği toplantısına DenizBank Karadeniz Bölge Müdürü Seyfi Doğan Atakent, Tarım Bankacılığı Bölge Satış Müdürü Boran Meletli, DenizBank Giresun Şubesi Müdürü Esel Alparslan, GİFLİDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Temel Yanıkoğlu, GİFLİDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun Aydın ve davetliler katıldı. Toplantıda DenizBank’ın tarıma yaptığı yatırım ve bu alandaki hizmetleri de ele alındı.

Yapılan anlaşma kapsamında fındık üreticileri, tüccarlar ve sanayiciler ürünlerini lisanslı depolara teslim edebilirken, Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) karşılığı kredi imkânı ile nakit ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecekler.

“BANKAMIZ TÜM İMKÂNLARIYLA TARIM SEKTÖRÜNÜN YANINDA”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan DenizBank Karadeniz Bölge Müdürü Seyfi Doğan Atakent; sundukları ürün ve hizmetlerin yanı sıra hayata geçirdikleri işbirlikleri ile de üreticilerin yüzünü güldürmeyi hedeflediklerini söyledi. Atakent şöyle devam etti; “Tarım sektörünü en fazla destekleyen lider özel banka olarak 15 yıldır üreticilerimiz ile kurduğumuz ilişkiyi gönül birliğiyle büyütüyor, onlara her alanda destek olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile fındık üreticisi çiftçilerin yanı sıra bu ürünün ticaretini yapan tüccar ve sanayicilere de fayda sağlıyoruz. Üreticiler artık mahsullerini depolayabilecekleri güvenli, sigortalı ve sağlıklı depolama imkanına kavuşuyor, Kaliteli üretime teşvik eden, nakliye maliyetini en aza indiren, daha yüksek kazanç olanağı sunan yönleriyle de çiftçimiz için değer yaratıyor. Borsanın bekleme salonunda çiftçilerimize sunduğumuz lounge hizmetimiz de bulunuyor. Sanayici ve tüccarlarımız için de bu anlaşma ile maliyet avantajı, kaliteli ürüne güvenilir şekilde erişim, ellerindeki ürün senetleriyle olası fiyat farklılıkları riskini azaltma gibi önemli fırsatlar sunuluyor. Tarıma verilen her desteğin ülkemizin geleceğine yapılan yatırım olduğu bilinci ile Türkiye’nin gelişimi ve sürdürülebilir tarım için çalışmaya, Türk tarımının modernizasyonuna destek vermeye devam edeceğiz.”


Etiketler: DenizBank ile Giresun Fındık Borsası’ndan Destek

Diğer Ekonomi haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.